Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Środa pod znakiem strajków na lotniskach

Planowany przez Ver.di środowy strajk ostrzegawczy utrudni transport lotniczy w Niemczech. Tysiące pasażerów będzie musiało przesiąść się do pociągów lub innych środków transportu. Szczególnych utrudnień należy spodziewać się na lotnisku w Monachium.

Jak donosi Lufthansa, strajk ostrzegawczy związku zawodowego Ver.di dotknie większość niemieckich lotnisk. Jego długość i skutki będą różnić się na poszczególnych lotniskach.

W poniedziałek wieczorem Lufthansa opublikowała specjalny rozkład lotów. Pasażerowie nie znajdą na nich lotów międzykontynentalnych. W sumie w środę odbędzie się tylko 90 lotów z i do Monachium.

We Frankfurcie sytuacja wygląda nieco inaczej – tam większość międzynarodowych lotów odbędzie się bez przeszkód, ucierpią natomiast pasażerowie większości lotów europejskich oraz krajowych. Po zakończeniu strajku, czyli ok. godziny 15:00, loty będą odbywać się według normalnego porządku. Utrudnień należy spodziewać się również na lotniskach w Düsseldorfie, Kolonii/Bonn, Dortmundzie oraz Hanowerze-Langenhagen.

Ver.di zmobilizowało pracowników lotnisk wraz z rozpoczęciem pierwszej zmiany. Celem strajku są przede wszystkim warsztaty, kontrole bezpieczeństwa oraz usługi wykonywane na lotnisku. Radykalniejsze kroki podejmie lotniskowa straż pożarna, bez której loty z powodów bezpieczeństwa nie mogą się odbyć.

Związek żąda podwyższenia płac  dla 2,14 mln. pracowników o 6 procent oraz podniesienia wynagrodzenia dla uczniów o 100 euro miesięcznie. W połowie kwietnia związek nie przyjął propozycji pracodawców, którzy oferowali podwyżki w wysokości 3 procent. Kolejne negocjacje zaplanowano na 28 i 29 kwietnia.

Osoby, które zamierzały skorzystać z lotów krajowych, mogą skorzystać z oferty Kolei Niemieckich – Deutsche Bahn. Natomiast wszyscy podróżni, którzy zarezerwowali bilet lotniczy Lufthansa Group na 27 kwietnia z miejscem docelowym Frankfurt, Monachium, Düsseldorf, Kolonia/Bonn, Dortmund lub Hanower mają prawo do bezpłatnej zmiany daty podróży niezależnie od tego czy ich lot został odwołany z powodu strajków, czy nie.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.