Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Uwaga na kieszonkowców!

Liczba kradzieży w pociągach i na dworcach kolejowych stale rośnie – w 2014 odnotowano 35 800 przypadków, w 2015 – 44 800. Całkiem możliwe, że w 2016 roku kieszonkowcy okażą się jeszcze bardziej pracowici.

Chwila nieuwagi im wystarczy – jeden puka w okno pociągu, drugi zabiera torebkę czy telefon, po czym ślad po nim ginie. 

Liczba kradzieży w niemieckich pociągach i na dworcach kolejowych drastycznie rośnie. W 2014 roku ich ilość sięgnęła 35 800 przypadków, co w porównaniu z 2013 rokiem daje 20 procent więcej. Tendencja zwyżkowa utrzymuje się również w kolejnym roku – jak donosi „Süddeutsche Zeitung”, zgłoszono 44 800 kradzieży. To kolejny skok o 25 procent w górę. Wysoce prawdopodobne, że w 2016 roku przestępcy również nie spoczną na laurach.

Z doniesień policji wynika, że w większości chodzi o profesjonalnych kieszonkowców, którzy działają w grupach liczących od trzech do sześciu osób. Przestępcy zajmują się kradzieżą w kraju i za granicą. Każdy z nich ma przypisaną określoną funkcję.

Kluczem do sukcesu okazuje się wywołanie zamieszania – kiedy jeden prosi o pomoc we wniesieniu bagażu, tworząc przy tym korek, jego kolega zabiera się do dzieła. Pasażerowie powinni mieć się na baczności szczególnie podczas wsiadania i wysiadania z pociągu czy korzystając z ruchomych schodów. Pozostawienie bagażu bez opieki podczas podróży także ułatwia kieszonkowcom zadanie. Należy pamiętać nawet o rzeczach pozostawionych w kurtce, którą podróżujący często pozostawiają na wieszaku i wychodzą z przedziału.

Policja radzi, by wszystkie wartościowe przedmioty trzymać przy sobie możliwie jak najbliżej ciała i nie na widoku. Fani plecaków powinni pamiętać, by podczas wychodzenia i wchodzenia do pociągu lepiej trzymać je przed sobą, a nie na plecach.

Źródło: Süddeutsche Zeitung

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.