Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Wolne miejsca pracy niebawem się skończą?

W Niemczech dawno nie było tak niewielu ludzi bez pracy. OECD prognozuje jednak, że spadek bezrobocia  dobiegnie końca.

Przez wiele lat niemiecka polityka mogła pochwalić się dobrą kondycją rynku pracy. Całkiem możliwe, że niebawem ta sytuacja się zmieni. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD prognozuje, że stopa bezrobocia przestanie w Niemczech maleć.

Zdaniem organizacji bezrobocie wpierw ustabilizuje się w drugiej połowie roku, a później przestanie się zmniejszać. Głównym powodem takiego obrotu spraw są uchodźcy, którzy pojawili się na niemieckim rynku pracy. Mimo, że wkraczają na niego powoli, OECD jest przekonana, że z czasem zabraknie dla nich pracy.

Duża ilość zleceń oraz prace sezonowe sprawiły, że liczba bezrobotnych w kraju zmalała. Jak donosi Federalny Urząd Pracy wiele przedsiębiorstw z branży usługowej wciąż poszukuje pracowników. Ekonomiści czołowych niemieckich banków obawiają się jednak skutków brexitu, który z całą pewnością odbije się na eksporcie RFN.

Eksperci prognozują, że na dziesięć lat od wybuchu globalnego kryzysu finansowego liczba zatrudnionych znajdzie się na takim samym poziomie, co przed nim.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.