Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemieckie Jobcenter zaliczają wpadkę za wpadką

Decyzje dotyczące świadczeń socjalnych, które wystawiane przez urzędy zawierają błędy lub są niekompletne. Świadczeniobiorcy odwołują się co nieoczekiwanie przynosi pożądany skutek. Liczba błędów jest bowiem zatrważająca!

Tylko w 2017 roku placówki Jobcenter musiały cofnąć 226 tysięcy wydanych przez siebie decyzji. W przypadku ponad 46 tysięcy wytoczonych przez świadczeniobiorców powództw urzędy były stroną, która musiała ustąpić.

To, że decyzje zawierają błędy lub są bezpodstawne najwyraźniej zauważyły również osoby korzystające z świadczeń socjalnych. W przeciągu minionego roku Federalny Urząd Pracy zarejestrował prawie 640 tysięcy odwołań. W blisko jednej trzeciej przypadków racja stała po stronie odwołującego się.

W sumie ponad 81.000 przypadków placówki Jobcenter, a co za tym idzie urzędnicy źle zinterpretowali przepisy prawa a w ponad 50.000 przypadków, nie zagłębiali się w sprawę a ich ustalenia były niewystarczające oraz nacechowane brakami dokumentacyjnymi.

Wraz z końcem grudnia do rozpatrzenia pozostawało ponad 184.000 odwołań. Zdecydowana większość dotyczyła wstrzymania lub wypłaty zasiłku, rozliczania dochodów i majątku oraz przejęcie kosztów zakwaterowania i ogrzewania.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.