Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Pogoda czy strach? Na otwarcie Oktoberfestu przyszło o połowę mniej ludzi!

Pół miliona gości, deszcz i wzmożone środki bezpieczeństwa – tak rozpoczął się pierwszy weekend największego święta ludowego w Niemczech.

Od samego początku było bardzo bezpiecznie – z doniesień prasy wynika, że ochroniarzy w granatowych strojach było tak wielu, iż mogło się wydawać, że stanowią osobną część pochodu strojów ludowych. Co do zapowiadanych kontroli przy wejściu – przebiegały bardzo sprawnie. Jedynym minusem okazali się ci ochroniarze, którzy nieco zbagatelizowali sprawę. Goście zastosowali się do zakazu wnoszenia plecaków. Zdarzały się jedynie pojedyncze przypadki – głównie turyści – którzy nie słyszeli o tej regulacji. Komunikaty nadawane w języku angielskim i włoskim zapewniły przekaz niezbędnych informacji.

Nie da się jednak ukryć, że ilość imprezowiczów była o około połowę mniejsza niż w 2015 roku. Czy miały na to wpływ obawy o bezpieczeństwo czy może po prostu pogoda – bo ta nie dopisała – trudno na ten moment powiedzieć. Wielu musiało zrezygnować z typowych dla Oktoberfestu rekwizytów – kapelusza i wianka z kwiatów. Dirndle i skórzane spodnie można było podziwiać spod peleryn przeciwdeszczowych – na szczęście w przeważającej części przezroczystych. Choć goście nie byli zadowoleni z takiego stanu rzeczy, co przedłożyło się na znacznie mniejsze zainteresowanie słynnym pochodem ulicami miasta, policja nie mogła wymarzyć sobie lepszej pogody.

O tym jak bardzo organizatorzy wzięli sobie do serca kwestię bezpieczeństwa świadczyło samo rozpoczęcie. Zamiast niespodziewanego wystrzału z armat, to zostało uprzednio zapowiedziane przez głośniki, aby przypadkiem nie wywołało fali paniki u nowicjuszy.

Rzeczniczka Claudia Künzel poinformowała, że wszystko przebiegło bez większych zakłóceń – co powinno oczywiście cieszyć.

Źródło: Süddeutsche Zeitung

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.