Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Pracownik Jobcenter pytał ciężarną kobietę o intymne szczegóły

Placówka Jobcenter w miejscowości Stade znalazła się na czołówkach gazet. Wszystko przez pracownika, który na poczekaniu sklecił ankietę w której pytał o życie seksualne będącej w ciąży i wnioskującej o zasiłek Hartz IV kobiety.

Gdy sprawa ujrzała światło dziennie placówka Jobcenter natychmiast wycofała ankietę i przeprosiła pokrzywdzoną kobietę. Jestem w szoku, że taki dokument mógł w ogóle opuścić naszą placówkę. Tak osobistych pytań nie można zadawać – powiedział prasie Friedhelm Keiser, dyrektor placówki.

Pracownik Jobcenter sporządził ankietę podobną do tych stosowanych przez Federalne Urzędy ds. Młodzieży (niem. Jugendamt) dla przypadków w których trzeba dotrzeć do nieznanego ojca, który jest zobowiązany do utrzymania dziecka. Kobieta, która otrzymała dokument miała m.in. podać nazwiska partnerów z którymi uprawiała seks zanim zaszła w ciążę a także jakie intensywne działania podjęła by odnaleźć ojca jej dziecka. Nadgorliwy urzędnik na wspomnianej ankiecie umieścił logo Jobcenter, nadając tym samym wiarygodności całej sprawie.

Z pracownikiem odbyliśmy poważną rozmowę uświadamiając mu wagę i konsekwencje jego czynu oraz przekroczenie kompetencji – podsumował Keiser.

Czy ustna nagana to wystarczające zadośćuczynienie w tym przypadku?

Źródło: Focus
Foto: Bernd Schwabe in Hannover (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.