Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Prawie połowa producentów samochodów narzeka na brak zamówień

fabryka samochodowa

Nastroje wśród niemieckich producentów samochodów nie są najlepsze. Wielu z nich narzeka, że ​​nie otrzymuje wystarczającej liczby zamówień.

Z badania firm przeprowadzonego przez Instytut Ifo wynika, że ​​niemiecka branża motoryzacyjna ocenia swoją obecną sytuację gorzej niż w poprzednim miesiącu. Dla producentów samochodów wskaźnik koniunktury spadł w sierpniu do zera, a wskaźnik oczekiwań biznesu spadł nawet do minus 75 punktów. „Prawie połowa producentów samochodów skarży się na brak zamówień” – stwierdzili badacze ekonomii z Monachium. Złożone dotychczas zamówienia zapewniły jednak wykorzystanie mocy produkcyjnych na kolejne sześć miesięcy.

„Nastroje uległy pogorszeniu, szczególnie wśród producentów samochodów. Dostawcy są natomiast w dalszym ciągu w miarę zadowoleni ze swojej obecnej sytuacji” – mówi Anita Wölfl, specjalistka w Centrum Ekonomiki Przemysłu i Nowych Technologii Instytutu Ifo (Ifo-Zentrum für Industrieökonomik und neue Technologien). Nastroje wśród firm-dostawców, uśredniając, jedynie nieznacznie się pogorszyły, a oczekiwania wobec niektórych sektorów nawet nieznacznie wzrosły.

 

Źródło: t-online

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.