Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Prawo jazdy w Niemczech będzie droższe!

Dekra i TÜV planują zwiększyć opłaty za teoretyczny i praktyczny egzamin na prawo jazdy. Całkiem możliwe, że wzrosną też koszty przeglądu technicznego samochodu.

W przyszłości kierowcy będą musieli zapłacić za prawo jazdy więcej. Ministerstwo Transportu zezwoliło TÜV oraz Dekrze na podniesienie cen za teoretyczną i praktyczną część egzaminu  – czytamy w „Saarbrücker Zeitung”. Z informacji wynika, że wzrosną też koszty obowiązkowego przeglądu technicznego samochodu osobowego.  

Za teoretyczną część egzaminu na prawo jazdy trzeba będzie zapłacić w przyszłości 10 euro zamiast 9,30, informuje gazeta, powołując się na rzecznika Ministerstwa. Część praktyczna będzie kosztować zamiast 71,40 euro – 77,10. Natomiast na obowiązkowy przegląd techniczny pojazdu należy przygotować ok. trzy euro więcej – czyli 56,71 euro zamiast 53,50.

Opłaty przez długi czas nie ulegały zmianom, teraz zostaną podniesione na życzenie TÜV i Dekry. Brakuje jeszcze tylko zgody Bundesratu.

Źródło: FAZ

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.