Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Drożej nie oznacza lepiej

Ubezpieczeni są całkiem zadowoleni ze swoich kas chorych. Okazuje się jednak, że wysokość składki wcale nie ma tutaj znaczenia.

Portal porównawczy Bonus.ch zapytał ubezpieczonych o ich zdanie na temat swojej ubezpieczalni zdrowotnej. Okazuje się, że najbardziej zadowoleni są klienci ÖKK oraz Swica, którym przyznanali ocenę 5,4. W sumie aż 13 kas chorych zdobyło notę równą bądź wyższą niż 5. Najgorszy wynik uzyskała Supra (4,6), Sanagate (4,7), Intras (4,8), Avenir (4,8) i Assura (4,8).

Bonus.ch podaje, że oceny dokonało 1 900 ubezpieczonych przyznając punkty w kategoriach „wywiązywanie się z umowy”, „świadczenie usług”, „serwis”. Najwyższą notą była szóstka. Sanagate oraz Assura, które otrzymały najgorsze wyniki, punktowały niskimi składkami.

Trudno jednak potwierdzić tezę, że klienci tanich kas chorych są niezadowoleni z ich usług. Okazało się, że ubezpieczalnie pobierające wysokie składki wcale nie otrzymały maksymalnych not w kategorii zadowolenia.

Z ankiety wynika, że najbardziej z kas chorych zadowoleni są klienci w Szwajcarii Niemieckiej. 77 procent z nich oceniło swoją ubezpieczalnię jako „dobrą” lub „bardzo dobrą”. W Szwajcarii Zachodniej i Tessynie poziom zadowolenia sięgnął średnio 65 procent. Co ciekawe, to właśnie w Szwajcarii Niemieckiej składki uległy wyraźnej podwyżce.

Poziom niezadowolenia z kas chorych wzrasta przeważnie we wrześniu, kiedy zostają ogłoszone podwyżki składek na nadchodzący rok. Wraz z nimi nie wzrasta jednak stopień niezadowolenia z samych usług.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.