Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: MŚP atrakcyjne dla poszukujących pracy

Duże firmy zapowiadają w nadchodzącym kwartale likwidację etatów, a przedsiębiorstwa średniej wielkości cały czas poszukują pracowników.

Od 2008 roku w szwajcarskich przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 250 pracowników szanse na zatrudnienie są niskie – badania wykazały, że zmniejszyły się o 6 procent. Bezrobotni mogą mieć jednak więcej szczęścia na znalezienie pracy w małych i średnich firmach, gdzie liczba pracowników mieści się w przedziale od 50 do 249 osób. Tutaj perspektywy polepszyły się o 3 procent.

W ujęciu geograficznym Szwajcaria Wschodnia okazuje się najbardziej obiecującą częścią państwa pod względem nowych miejsc pracy. Szanse na znalezienie zatrudnienia zwiększyły się o całe 7 procent. Najgorzej sytuacja wygląda w Tessynie, gdzie wskaźnik osiągnął wartość ujemną – -4 procent.

W sumie 9 na 10 szwajcarskich pracodawców liczy się z drobnymi zmianami w personelu w drugim kwartale bieżącego roku. 5 procent z 752 ankietowanych przedsiębiorstw zapowiedziało zwiększenie ilości zatrudnionych, podczas gdy 2 procent z nich mówiła o jego zmniejszeniu. Znakomita większość – aż 89 procent ankietowanych – jest przekonana, że w ich personelu nie zajdą żadne zmiany. Tylko 4 procent firm nie ma zdania.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.