Szwajcaria: Tanie noclegi dla narciarzy

Gdzie najlepiej zatrzymać się, aby móc nacieszyć się szwajcarskimi górami i nie zostać bez grosza przy duszy?

Szwajcaria jest stosunkowo drogim krajem także dla narciarzy. O wiele tańszy urlop można zorganizować w Austrii bądź w Niemczech. Ktoś powie, że to góry i to góry – może będzie miał rację. Dla tych jednak, którzy widzą różnicę lub dopiero chcą ją zobaczyć, przygotowaliśmy kilka wskazówek. Okazuje się, że w Konfederacji można urlopować taniej, niż mogło by się wydawać…

Obozowiska

Nie chcąc wydawać wiele pieniędzy na wyżywienie, lepiej znaleźć nocleg z kuchnią. Wypady do restauracji mogą rzeczywiście okazać się zbyt kosztowne. Taką możliwość oferują przede wszystkim domy wakacyjne lub obozowiska. Szczególnie w przypadku tych ostatnich warto odstawić w kąt uprzedzenia – ponieważ obecne obozowiska mają niewiele wspólnego z brudnymi pokojami z czasów wycieczek szkolnych. W Saas Fee w kantonie Valais jest wiele takich możliwości noclegu.

Schroniska młodzieżowe

Również schroniska młodzieżowe nie są już takie, jak kiedyś. Na szczęście! Większość z nich to wyremontowane bądź nowe budynki. „Wellness-Herberge 4000” jest idealnym miejscem dla narciarzy, znajdującym się w centrum Saas Fee. Pokój sześcioosobowy można wynająć już za 40 euro od osoby za noc. W ofercie znajdują się także pokoje cztero- i dwuosobowe, a także pojedyncze – wszystkie z prywatną łazienką.

Informacje: od 41 CHF (38 euro za noc), www.youthhostel.ch/saas-fee

W miejscowościach narciarskich St. Moritz i Pontresina powstało wiele nowych schronisk młodzieżowych, które są świetną alternatywą dla drogich hoteli. Chcąc jeździć na nartach w górach wokół St. Moritz niekoniecznie trzeba w tej miejscowości mieszkać. W oddalonej o kilka kilometrów Celerinie można wynająć pokój w „Inn Lodge” – nowoczesnym budynku z betonu, szkła i drewna. W pokojach dostępnych w rozmiarach od S do XL (maksymalnie dla 6 osób) znajdziemy niezbędne minimum – podwójne łóżko, szafę, stół, łazienkę oraz telewizor.  Nie zabrakło także miejsca na aneks kuchenny.

Informacje: od 66 CHF (ok. 61 euro za noc), www.innlodge.ch

W „Cube“ w miejscowości Savognin nie uświadczymy co prawda kuchni, ale za to dobrze przemyślane przedpokoje prowadzące do sypialni. Zimą można odstawić w nich narty, mokre ubrania oraz wysuszyć buty. Pokoje są skromne, ale posiadają wszystkie niezbędne udogodnienia. Poza tym na terenie budynku można zjeść w bufecie, pograć w PlayStation, popatrzyć wspólnie telewizję lub spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej.

Informacje i ceny: od 159 CHF (ok. 147 euro od osoby za noc w pokoju 4-osobowym łącznie z śniadaniem i karnetem narciarskim), www.cube-hotels.com

Mongolska wioska

Opodal Savognin na wysokości 2 000 m n.p.m. na hali „Alp Flix” wzniesiono mongolską wioskę. Niestety, nie można jeździć tam na nartach, ale na pewno odpocząć i nacieszyć się otaczającą przyrodą. W wiosce znajduje się pięć jurt, w których można nocować również zimą. W każdej z nich stoi łóżko oraz kominek. Prócz tego toalety oraz prysznice i sauna z basenem tuż obok.

Informacje: jurta od 150 CHF (ok. 139 euro od dwóch osób za noc), www.agrotour.ch

Źródło: Focus

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!