Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Oszuści mają nowy sposób

Uwaga! Austriacki urząd skarbowy ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS

austraia, aktualnosci sutria, oszustwo sms, BMF, FinanzOnline
Foto: Pixabay
Przestępcy próbują uzyskać dane osobowe za pomocą fałszywych wiadomości sms, które wysyłają w imieniu austriackich organów podatkowych.

Austriackie Ministerstwo Finansów (BMF) ostrzega przed rosnącą liczbą fałszywych wiadomości tekstowych. SMSy są wysyłane w imieniu krajowych organów podatkowych, takich jak FinanzOnline.

Oszuści proszą odbiorcę w wiadomości o otwarcie linku i „zaktualizowanie” swoich danych. Daje to przestępcom dostęp do danych osobowych, takich jak dane konta ich ofiar. Po kliknięciu linku użytkownik trafia na witrynę łudząco podobną do strony FinanzOnline. Jednak austriacki fiskus nie ma z nią nic wspólnego.

Jak się chronić?

Austriackie Ministerstwo Finansów zwraca uwagę, że informacje zawsze przesyła w formie zawiadomień i pocztą lub w FinanzOnline Databox. Urząd nigdy nie prosi o hasła, dane karty kredytowej lub informacje o koncie. 

W przypadku otrzymania takich wiadomości tekstowych lub e-mail nie należy postępować zgodnie z żadnymi instrukcjami, klikać żadnych linków ani plików, a w żadnym wypadku nie należy wprowadzać żadnych danych osobowych. BMF zaleca się natychmiastowe usunięcie wszelkich podejrzanych wiadomości.

Źródło: BMF

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.