Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wciąż dużo miejsc pracy w Szwajcarii!

Ilość wolnych miejsc pracy w Szwajcarii zwiększyła się o 8,1 procent – i to zaledwie w przeciągu miesiąca.

Co ciekawe w analogicznym okresie w zeszłym roku na przełomie maja i czerwca ilość wolnych etatów zmniejszyła się o 2,2 procent – tak wynika ze analizy Swiss Job Index.

W tym roku, w niemieckojęzycznej części Szwajcarii liczba miejsc pracy pomiędzy środkiem maja a środkiem czerwca zwiększyła się o 8,6 procent – najwięcej w przeciągu ostatnich czterech lat. Z kolei w Szwajcarii Zachodniej ilość ogłoszeń na wolne stanowiska wzrosła o 4 procent. Rekordowe 14,2 procent odnotowano natomiast w Szwajcarii Wschodniej, 9,8 procent w Szwajcarii Centralnej oraz 8,5 procent w północno-zachodniej części kraju.

Najbardziej rozchwytywani na rynku byli inżynierzy oraz specjaliści w branżach eksportowych, jak również personel opieki zdrowotnej. Oferty wystawione pomiędzy środkiem maja a czerwca dotoczyły przede wszystkim budowlańców (40 procent), sprzedawców hurtowych i logistyków (20,8 procent) oraz specjalistów w branży facility management (17,7 procent).

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.