Wiedeń: Kierowcy stoją w korkach średnio przez cztery dni w roku

W stolicy Austrii zwykle pół godzinna jazda samochodem w godzinach porannego szczytu trwała 13 minut dłużej niż powinna.

Wiedeń po raz kolejny stolicą korków w Austrii. Według analizy przeprowadzonej przez holenderskiego producenta urządzeń nawigacyjnych TomTom, każdy, kto w zeszłym roku każdego dnia jechał do pracy w godzinach szczytu w stolicy, spędził cztery dni i 16 godzin w korku.

260 tysięcy osób dziennie dojeżdża do pracy w Wiedniu

Pół godzinna jazda samochodem w godzinach porannego szczytu była przez korki w Wiedniu o 13 minut dłużej niż powinna. Wieczorem trwała jeszcze dłużej bowiem nawet o 16 minut dłużej. Osoba dojeżdżająca do pracy, która podróżuje około godziny dziennie, traciła średnio 29 minut dziennie na jazdę w korku. 

Według statystyk około 260 tysięcy osób codziennie dojeżdża do Wiednia do pracy. Zgodnie z danymi firmy TomTom ich cierpliwość jest poddawana prawdziwej próbie zawsze we wtorki, środy i czwartki pomiędzy 16.00 a 18.00. Co ciekawe, w ubiegłym roku dniem w którym najkrócej stano w korkach był 1 stycznia, a najdłuższym 30 kwietnia.

Salzburg na drugim miejscu

Salzburg zajął drugie miejsce w Austrii (czas jazdy był dłuższy o 27% w porównaniu z ruchem płynnym). Wyjazdy w godzinach porannego szczytu i oraz w godzinach wieczornych zwykle kosztują dodatkowe 25 minut w mieście nad rzeką Salzach. Podobnie jest w Graz (26%, 26 minut), Innsbrucku (23%, 22 minuty) i Linzu (22%, 26 minut). Stolice Górnej Austrii i Styrii pokazują, że z opóźnieniami należy liczyć się zwłaszcza w „godzinach szczytu”, ale czas stracony w korkach w ciągu dnia jest nieco mniejszy. 

Warto wspomnieć, że w czterech z pięciu austriackich miast czas spędzony w korkach wzrósł w porównaniu do 2018 r. Tylko w Graz utrzymał się na poziomie z 2018 roku.

Indeks natężenia ruchu TomTom analizuje sytuację na drogach 416 miast w 57 krajach na całym świecie.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!