Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: Sezon na jarmarki i kieszonkowców

Ciesząc się świąteczną atmosferą pamiętajmy także o zagrożeniach. To idealny czas dla kieszonkowców!


Przed ratuszem w Wiedniu trwają ostatnie przygotowania – już 11 listopada ruszy jeden z najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Tydzień później przedświątecznych zakupów będzie można dokonać na 19 kolejnych jarmarkach. Warto zachować jednak czujność, ponieważ kieszonkowcy tylko czekają na dobrą okazję – a w tłumie o takie nie trudno. Organizatorzy przypominają również, że nie można całkowicie zapomnieć o ewentualnym zagrożeniu terrorystycznym.

Na razie do Austrii nie napłynęły żadne niepokojące informacje na ten temat, jednak władze przestrzegają, że państwo w żadnym wypadku nie jest wolne od wszelkiego niebezpieczeństwa. Przedświąteczny czas jest jednak nie tylko dobrym momentem na interwencję terrorystów, ale też sezonem dla kieszonkowców. Władze dopracowują ostatnie kroki bezpieczeństwa. Podobnie jak w ubiegłym roku do akcji ruszy 1 000 mundurowych. W tłum wmiesza się nawet 400 dodatkowych funkcjonariuszy. Zaostrzone środki bezpieczeństwa zostaną zastosowane w transporcie publicznym.

Jak donosi rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, podobną ochroną zostaną objęte także punkty newralgiczne i jarmarki świąteczne w wszystkich stolicach krajów związkowych. Niektóre z środków bezpieczeństwa nie będą widoczne dla obywateli lub potencjalnych sprawców.

Organizatorzy jarmarków korzystają też z pomocy prywatnych firm ochroniarskich. Pracowników ochrony na pewno spotkamy na jarmarkach w Wiedniu.

Policja zarzuca jednak odwiedzającym dużą nieostrożność, co ułatwia przestępcom sprawę: „profesjonalni kieszonkowcy czekają aż popłynie bardzo wiele alkoholu. Wiele ofiar nawet nie jest w stanie zauważyć, że ktoś je okradł. Poza tym wciąż popularne jest wieszanie toreb na oparciu krzesła. To wręcz zaproszenie do kradzieży.”

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.