Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Aldi wprowadza czekoladę Aldirone

czekolada toblerone

Brzmi jak Toblerone, smakuje jak Toblerone i wygląda trochę jak Toblerone. Ale to nowy produkt Aldi. Czy wolno im to robić?

W Aldi Süd od dwóch tygodni na półce z czekoladą pojawiła się nowość. I przypomina słynne szwajcarskie Toblerone.

ALDIЯONE marki własnej Choceur składa się z mlecznej czekolady, z kawałków nugatu migdałowego i miodu. Klienci zgłaszają podobne wrażenia smakowe jak przy Toblerone z Berna. I oczywiście nazwa (zapisana odwróconą literą R) i postrzępiony kształt również nawiązują do szwajcarskiej specjalności. A może ogólnie można mówić o kopii?

Aldirone prawdopodobnie będzie leżeć na żołądku producentowi Toblerone, przedsiębiorstwu Mondelez. Co prawda słodkość ta jest sprzedawana tylko w Niemczech, ale przy cenie 99 centów za 90 gramową tabliczkę z pewnością uszczęśliwi wielu kupujących. Dla porównania: 100 gramów Toblerone kosztuje 1,50 euro.

Czy Toblerone pozwie Aldirone? Szwajcarski portal informacyjny „20 Minuten” zapytał prawników, czy ich zdaniem producent Toblerone, Mondelez, będzie miał duże szanse na wygranie procesu sądowego.

Nazwa „to delikatny punkt”

„W zasadzie można powiedzieć, że opakowanie Aldirone nie jest kopią Toblerone” – powiedział portalowi informacyjnemu Robert Flury, prawnik z Kancelarii Prawnej Freigutpartners IP. Toblerone oferowany jest w trójkątnym opakowaniu w kolorze złotym, Aldirone w prostokątnym, niebieskim opakowaniu z nadrukowaną falistą tabliczką czekolady. „Nie ma prawie żadnych podobieństw między tymi opakowaniami, dlatego jest mało prawdopodobne, aby Toblerone było w stanie skutecznie podjąć działania przeciwko produktowi Aldi” – stwierdził Flury.

A co z nazwą? „W obecnej sytuacji jest to delikatny punkt, na który trudno odpowiedzieć. W postępowaniu sądowym Mondelez z pewnością mógłby argumentować, że Aldi wykorzystuje reputację Toblerone” – mówi prawnik.

 

Źródło: t-online

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.