Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austriacy konsumują najwięcej kokainy w Europie

biały proszek spadający na blat

Coraz więcej kokainy trafia do Europy. Konsumpcja rośnie we wszystkich krajach, ale w szczególności w Austrii. Młodsi ludzie są w czołówce konsumujących.

Badanie wykazało, że  zażywanie kokainy rośnie w całej Europie. 14 milionów osób w wieku od 15 do 64 lat próbowało już tego niebezpiecznego narkotyku, a 3,5 miliona osób zażyło kokainę w ciągu ostatniego roku. To wyniki raportu narkotykowego Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (Europäische Beobachtungsstelle für Drogen und Drogensucht  – EMCDDA) opartego na danych z 2022 roku.

5,6% osób poniżej 34. roku życia brało już kokainę

W szczegółowej analizie Austria wygrywa jedną ze smutnych dyscyplin. Ma najwięcej konsumentów kokainy wśród osób w wieku od 15 do 34 lat. 5,6% Austriaków w tej grupie wiekowej zażyło narkotyk w ciągu minionego roku. Za nami plasują się Irlandia, Chorwacja i Niderlandy. Analizując osoby w wieku od 15 do 64 lat, w rankingu  prowadzą Hiszpanie, gdzie 11,2% osób w tej grupie wiekowej  próbowało już narkotyku. 

 

Źródło: oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.