Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Kuriozalne uzasadnienie

Godziny otwarcia toalet. Absurdalna sytuacja w austriackiej szkole

Foto: Pixabay
Uczniowie gimnazjum w Graz są niezadowoleni. Powód? Od 15 kwietnia toalety w szkole są zamknięte podczas lekcji, a uczniowie mogą załatwiać się tylko na przerwach.

Uczniowie Gimnazjum w Graz nie mogą korzystać z toalet podczas lekcji. Te są bowiem po prostu zamknięte. Ci, którzy wyjść za potrzebą, muszą zrobić to w czasie przerwy lub wcześniej skontaktować się z wychowawcą.

Toalety otwarte tylko na przerwach

“Niektórzy uczniowie wyrządzają ogromne szkody w łazienkach. Sam koszt papieru w tym roku sięga do tej pory 7000 euro. Dlatego będziemy regulować dostęp do toalety”, napisano na kartce na zamkniętych drzwiach łazienki. 

Dla niektórych uczniów jest to zupełnie niezrozumiałe. Odmawianie dostępu do urządzeń sanitarnych jest dla nich „nieodpowiedzialne” i „niepokojące”. W trakcie zajęć dyżur szkolny może otwierać drzwi. Uczniowie twierdzą jednak, że ciężko ich znaleźć. „Przez to można szybko przegapić 15 minut lekcji”, krytykuje jeden z nich, którego cytuje portal Heute.

Nagła zmiana

“Toalety są otwierane na każdej przerwie. Jeśli uczniowie muszą korzystać z niej w czasie lekcji, dyżur szkolny otwiera drzwi. Dzisiaj funkcjonowało to już bardzo dobrze”, powiedział dyrektor szkoły na prośbę portalu.

O zmianach poinformowano dopiero w piątek, a nowe zasady działają od poniedziałku, mówił jeden z uczniów. 

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.