Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Cena ponczu na wiedeńskim jarmarku bożonarodzeniowym zaskakuje

poncz w kubkach świątecznie ozdobiony

Od 10 listopada w Wiedniu startują pierwsze jarmarki bożonarodzeniowe. Już teraz wiadomo, że odwiedzający będą musieli sięgać głęboko do kieszeni.

Na TikToku krąży obecnie klip z Wiednia. Można na nim zobaczyć nagrania z prac budowlanych jarmarku bożonarodzeniowego na Rathausplatz. Można na nim przeczytać: „Kiedy nie możesz się doczekać otwarcia wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowych, lecz wtedy…”. Następnie można zobaczyć tabliczki z cenami. Z filmu wynika, że ​​w tym roku na jarmarkach adwentowych trzeba będzie wydać aż 7,50 euro za jeden „Häferl Punsch”, czyli kubek ponczu – oczywiście cena kubka samego w sobie nie jest w to wliczona.

Poncz z dodatkowym alkoholem kosztuje 7,50 euro

Chociaż początek filmu sugeruje, że wszystkie stoiska z ponczami znajdują się na wiedeńskim Rathausplatz, nie jest to prawdą. Poszukiwanie drogiej przyjemności z ponczem doprowadziło dziennikarzy „Heute” do świątecznej wioski na terenie kampusu uniwersyteckiego Altes AKH (Wiedeń-Alsergrund).

Trzeba przełknąć ślinę, gdy spojrzy się na ceny na ponczach: grzane wino Schilcher za 7,50 euro niewątpliwie przyciąga wzrok, podobnie jak „stoaka Apfelpunsch” (poncz jabłkowy z 2 ml rumu „Havana Club”) lub Apfelpunch Absolut (poncz jabłkowy z 2cl wódki Absolut) także za 7,50 euro za kubek. Na stoisku naprzeciwko można znaleźć poncz „Lillet Apfelstrudel” (poncz jabłkowy z 4cl Lillet Blanc), również za 7,50 euro. Kaucja za kubki nie jest jednak jeszcze uwzględniona w cenie. W zeszłym roku wynosiła ona 4 euro. Jeśli w tym roku będzie taka sama, cena ponczu wzrośnie do kilkunastu euro za kubek.

Poncz podrożał

Jeśli ktoś chce zrezygnować ze specjalnych mieszanek z mocniejszymi dodatkami, w tym roku oczywiście także znajdzie tradycyjny poncz i oczywiście bezalkoholowy Kinderpunsch dla najmłodszych gości. Na tym samym stoisku, co drogie poncze specjalne, można kupić także poncz pomarańczowy i grzane wino za 5,40 euro za kubek lub poncz dla dzieci za 4,50 euro. Podobnie jak w roku ubiegłym ceny pozostają wysokie.

W poprzednim roku w wioskach bożonarodzeniowych podobnie jak w starym AKH grzane wino kosztowało 4,90 euro, poncz od 4,90 do 7,50 euro, a poncz dziecięcy od 3,90 do 4,50 euro.

 

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.