Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Nowe Muzeum Gier Komputerowych w Wiedniu

W miejscu dawnego Wiedeńskiego Muzeum Tortur (Foltermuseum Wien) powstaje nowe Muzeum Gier Komputerowych (Videospiel-Museum). Od “Pong” po wirtualną rzeczywistość - w nowym muzeum znajdziemy wszystko i to nie tylko do obejrzenia.

Aktualnie w piwnicy koło Domu Morza (Haus des Meeres) w Wiedniu praca remontowa wre. Ponieważ już 7 czerwca na miejscu dawnego Wiedeńskiego Muzeum Tortur (Foltermuseum Wien) ma zostać otwarte pierwsze we Wiedniu Muzeum Gier Komputerowych (Videospiel-Museum). Za cenę 9,50 euro (dostępnych ma być wiele różnych ulg), odwiedzający zyskają możliwość poznania historii gier komputerowych, rozpoczynając od “Pong” na konsoli do gier Philip’s G 7000, podłączonej do pięćdziesięcioletniego telewizora tubowego, a kończąc na dzisiejszych okularach VR.

Granie absolutnie wskazane!

W czterech stacjach wirtualnej rzeczywistości i kilku automatach i klasycznych konsolach zastosowanie ma jedna reguła: w przeciwieństwie do dawnego Muzeum Tortur w Muzeum Gier uczestnictwo jest wyraźnie wskazane i to wszystko bez żetonów! Podczas korzystania z atrakcji odwiedzający proszeni są o stosowanie się do zasad “fair use’, tak aby każdy miał możliwość na pobicie czterdziestoletnich rekordów “Pac-Man’a”.

Obok zabawy dla rodziców i dzieci na stacjach do gry kierownik muzeum Markus Krainer chce także przekazać wiedzę o rozwoju gier komputerowych: zza szkła można podziwiać liczne gry kolekcjonerskie, które są opisane i wplecione w historyczny kontekst.

Gry i historia

Krainer chciałby jeszcze bardziej zagłębić się w historię, przykładowo poprzez rekonstrukcję zagubionego austriackiego Mechanicznego Turka z 1769 roku, który jest inspiracją dla wszystkich komputerów szachowych.

Już teraz wiadomo, że nowości w muzeum mają pojawiać się często. Jesienią spodziewana jest dostawa foteli VR, które pozwalają na to, aby każdym zmysłem doświadczyć danej gry komputerowej. To ma zachęcić do częstych odwiedzin muzeum przez turystów.

Źródło: Kronen Zeitung

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.