Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Nietypowy rekord

Szalony rekord Świata! Gabalier i Morgenstern śmigają po lodzie

rekord na lodzie
Foto: Facebook/VanHans
Andreas Gabalier i Thomas Morgenstern wspólnymi siłami ustanowili prawdopodobnie najbardziej szalony rekord świata tego roku.

Kombinezony i dmuchawy do liści

Wyposażeni w kombinezon zaprojektowany przez markę VANHANS dwójka Austriaków ścigała się jadąc po lodzie w Laponii. Za prędkość odpowiadało m.in. 12 dmuchaw do liści. Po pięciu szybkich próbach na 1,2-kilometrowym specjalnie przygotowanej ślizgawce na jeziorze Uddjaure w Szwecji, zarejestrowano maksymalną prędkość 74 km/h – wynik bezprecedensowej współpracy bohaterów i partnerów VANHANS i Einhell – takich jak Jack Wolfskin, Breitling, Comendes i POC Sports – z którymi przez tygodnie przygotowywano odpowiedni sprzęt do wykonania tego przedsięwzięcia.

Właściciel tego wyjątkowego rekordu? Właśnie Thomas Morgenstern, który zaledwie dzień przed odlotem spontanicznie zastąpił Nicole Schmidhofer. Tym samym trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich pokonał mistrza muzyki ludowej Andreasa Gabaliera. Jego najlepszy wynik to 57 km/h. Zapalony hokeista zmagał się jednak z kontuzją kolana.

Rekord rekordem, ale najważniejszy jest marketing

Na dniach w sieci pojawi się spektakularny materiał zdjęciowy. W końcu jazda na łyżwach z dmuchawą do liści na plecach odbyła się w towarzystwie pięcioosobowej ekipy z kamerami. Spektakularne klipy z tego projektu mają zapewnić rozpoznawalność i zwiększenie zasięgu marki VANHANS. Materiał i dodatkowe wywiady w najbliższych dniach zostaną zmontowane w 45-minutowy film dokumentalny.

Źródło: oe24

Udostępnij:
Zmodyfikowano: 3 kwietnia, 2024
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.