Tylu mieszkańcom Austrii smartfon wpada… do toalety

smartfon w toalecie

Prawie 60% mieszkańców Austrii korzysta z telefonów komórkowych również podczas wizyt w toalecie. Według badań, smartfony zaskakująco często lądują w muszli.

Dostawca usług internetowych NordVPN zlecił badanie zachowań użytkowników smartfonów w 16 krajach. W tym w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W ciągu 14 miesięcy przeprowadzono wywiady z 1000 osób w wieku powyżej 18 lat. Firma chciała dowiedzieć się, w którym kraju ludzie najczęściej chodzą do toalety ze swoim smartfonem.

Zgodnie z wynikami badania, 58,8% wszystkich mieszkańców Austrii używa telefonów komórkowych podczas pobytu w toalecie. Czytają lub słuchają wtedy wiadomości – tak stwierdziła większość (44,7%). Inni znowu planują swój dzień (10,6%) i sprawdzają wiadomości z pracy (35,7%). 37,7% ogląda swoje kanały w mediach społecznościowych.

Wyniki w Niemczech i Szwajcarii

Według wyników badania, 54,8% wszystkich mieszkańców Niemiec korzysta z telefonów komórkowych podczas wizyt w toalecie. Niemieccy respondenci uwielbiają czytać lub słuchać wiadomości – tak twierdzi 49,4% badanych, którzy biorą telefon komórkowy ze sobą do łazienki. Jedna trzecia stwierdziła, że ​​sprawdza służbowe maile lub wiadomości Slack, a kolejne 14,8% planuje w toaletowym zaciszu swój dzień.

W porównaniu z dwoma sąsiednimi krajami, Austrią i Niemcami, Szwajcarzy zdecydowanie najczęściej korzystają z telefonów komórkowych podczas pobytu w toalecie. Tak odpowiedziało 66,7% wszystkich respondentów. Poza przeglądaniem kanałów w social mediach (46,6%) mieszkańcy Szwajcarii czytają wiadomości (41,8%), a 37,7% sprawdza służbowe e-maile i czaty, około 12% natomiast planuje tam swój dzień.

Ten kraj jest na szczycie

W porównaniu z Niemcami i Austrią, mieszkańcy Szwajcarii nie tylko najczęściej korzystają ze swojego smartfona udając się za potrzebą, ale także najczęściej upuszczają go do muszli klozetowej. 15,4% przyznało, że taka wpadka już im się przydarzyła. W Austrii przyznało się do tego 12,3%, a w Niemczech tylko 11,9%.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!