Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Tylu mieszkańcom Austrii smartfon wpada… do toalety

smartfon w toalecie

Prawie 60% mieszkańców Austrii korzysta z telefonów komórkowych również podczas wizyt w toalecie. Według badań, smartfony zaskakująco często lądują w muszli.

Dostawca usług internetowych NordVPN zlecił badanie zachowań użytkowników smartfonów w 16 krajach. W tym w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W ciągu 14 miesięcy przeprowadzono wywiady z 1000 osób w wieku powyżej 18 lat. Firma chciała dowiedzieć się, w którym kraju ludzie najczęściej chodzą do toalety ze swoim smartfonem.

Zgodnie z wynikami badania, 58,8% wszystkich mieszkańców Austrii używa telefonów komórkowych podczas pobytu w toalecie. Czytają lub słuchają wtedy wiadomości – tak stwierdziła większość (44,7%). Inni znowu planują swój dzień (10,6%) i sprawdzają wiadomości z pracy (35,7%). 37,7% ogląda swoje kanały w mediach społecznościowych.

Wyniki w Niemczech i Szwajcarii

Według wyników badania, 54,8% wszystkich mieszkańców Niemiec korzysta z telefonów komórkowych podczas wizyt w toalecie. Niemieccy respondenci uwielbiają czytać lub słuchać wiadomości – tak twierdzi 49,4% badanych, którzy biorą telefon komórkowy ze sobą do łazienki. Jedna trzecia stwierdziła, że ​​sprawdza służbowe maile lub wiadomości Slack, a kolejne 14,8% planuje w toaletowym zaciszu swój dzień.

W porównaniu z dwoma sąsiednimi krajami, Austrią i Niemcami, Szwajcarzy zdecydowanie najczęściej korzystają z telefonów komórkowych podczas pobytu w toalecie. Tak odpowiedziało 66,7% wszystkich respondentów. Poza przeglądaniem kanałów w social mediach (46,6%) mieszkańcy Szwajcarii czytają wiadomości (41,8%), a 37,7% sprawdza służbowe e-maile i czaty, około 12% natomiast planuje tam swój dzień.

Ten kraj jest na szczycie

W porównaniu z Niemcami i Austrią, mieszkańcy Szwajcarii nie tylko najczęściej korzystają ze swojego smartfona udając się za potrzebą, ale także najczęściej upuszczają go do muszli klozetowej. 15,4% przyznało, że taka wpadka już im się przydarzyła. W Austrii przyznało się do tego 12,3%, a w Niemczech tylko 11,9%.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.