Koniec z piciem na dworcu w Monachium!

Począwszy od 11 stycznia na dworcu i jego okolicy obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Co więcej, miasto zakazało nawet noszenia przy sobie otwartych butelek. Kary za złamanie zakazu są wysokie.

11 stycznia może awansować w oczach piwoszy i fanów spożywania alkoholu do miana „czarnej środy”. Począwszy od tego dnia, każdy kto z otwartą butelką piwa lub innym alkoholem zostanie przyłapany między 22 a 6 rano w okolicach dworca centralnego w Monachium lub w jego okolicy napyta sobie kłopotów. Ban na piwo inne alkohole obowiązuje również w przejściu podziemnym im. Paula Heyse.

Kto nie będzie trzymał się zakazu, musi liczyć się z dwucyfrową karą grzywny – poinformowały władze miasta na łamach Süddeutsche Zeitung. Jeśli wykroczenia o podobnym charakterze będą się powtarzać, urzędnicy będą zmuszeni do nałożenia zakazu przebywania na tymże obszarze.

Zakaz spożywania alkoholu to pokłosie rosnącej liczby przypadków chamstwa i ataków na przechodniów przez grupkę pijanych, która spotyka się najczęściej w okolicach dworca.

Warto pamiętać, że przenoszenie alkoholu w zamkniętych butelkach lub jego zakup na terenie dworca w umiejscowionych tam sklepach pozostaje nadal legalny. Konsumpcja alkoholu na terenie restauracji na dworcu również pozostaje dozwolona.

Źródło: SZ

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!