Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Uwaga bezrobotni

Nowe kary dla bezrobotnych w Austrii. Za to będzie karać AMS

AMS, AMS Online, bezrobotni Austria, zasiłek dla bezrobotnych AMS
Foto: Mat. Prasowe AMS / Fotostudio B&G
Każdy, kto nie sprawdzi swojego konta eAMS kilka razy w tygodniu i w rezultacie nie umówi się na spotkanie, może w przyszłości zostać ukarany.

Kary dla bezrobotnych w Austrii – co się zmieni

Rządowy projekt ustawy został przesłany na sesję plenarną Komisji Spraw Społecznych Rady Narodowej. Zawiera on szereg zmian związanych z austriackim urzędem pracy AMS. Rządzący kładą nacisk na kontakt między AMS a klientami, który w przyszłości będzie odbywał się głównie online. Towarzyszą temu jednak również nowe sankcje i obowiązki.

Zgodnie z poprawką do ustawy o AMS, wnioski powinny być w przyszłości składane przede wszystkim za pośrednictwem systemu komunikacji elektronicznej eAMS. Osoby, dla których nie jest to możliwe, mogą nadal ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych osobiście.

Osobista wizyta ma być obowiązkowa tylko w przypadku wniosku składanego po raz pierwszy lub nowego wniosku składanego po ponad dwóch latach. Ponadto AMS może zdecydować w indywidualnych przypadkach, czy osobiste stawiennictwo jest konieczne.

Obowiązek komunikacji online

Aby system ten działał, bezrobotni będą musieli sprawdzać swoje wpisy w systemie komunikacji cyfrowej co najmniej w dwa dni robocze w tygodniu. Jeśli przegapią oni na przykład wizytę kontrolną lub rozmowę kwalifikacyjną, urząd może nałożyć na nich sankcje.

Podobnie jak w przypadku fizycznego listu, dokumenty są prawnie uznane za dostarczone, gdy tylko trafią do strefy elektronicznej bezrobotnego. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2025 roku, aby AMS mógł wdrożyć stosowne rozwiązania techniczne.

Źródło: heute
Foto: Mat. Prasowe AMS / Fotostudio B&G

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.