Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Czy 1 listopada jest dniem wolnym od pracy w Austrii?

wszystkich świętych

Pierwszego dnia listopada Kościół Katolicki obchodzi Święto Wszystkich Świętych. W tym dniu w szczególny sposób oddawana jest cześć świętym i błogosławionym kościoła. Czy 1 listopada jest dniem wolnym od pracy w Austrii?

Wszystkich Świętych jest w wielu krajach Europy dniem wolnym od pracy. Do tego grona zalicza się również Austria. 1 listopada jest zatem dniem wolnym we wszystkich austriackich landach. Podobnie jest zresztą w katolickich kantonach w Szwajcarii, niektórych niemieckich krajach związkowych czy też w Polsce.

Warto pamiętać, że w Dzień Zaduszny, a więc 2 listopada w publicznych szkołach w Austrii nie odbywają się lekcje. Zaduszki nie są co prawda dniem ustawowo wolnym od pracy, ale świętem już tak.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.