Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria na dwóch kółkach: Tyrol – przede wszystkim dla rowerów górskich

Mnogość tras rowerowych w Tyrolu zniewala - na dwóch kółkach przemierzać można lasy i doliny, ale prawdziwa przygoda zaczyna się tam, gdzie zimą szusują narciarze.

Zdjęcie: Austria na dwóch kółkach; Österreich Werbung, Fotograf Himsl

 

Rekreacyjne trasy rowerowe dla rodzin

Szlak rowerowy „Via Bavarica Tyrolensis“ prowadzi przez prawdziwe rozkosze podniebienia – od tyrolskich knedli po białe kiełbaski w Monachium lub w odwrotnej kolejności. Trasa Europa-Radweg liczy 220 km i biegnie od Monachium, przez łagodne okolice przedgórza alpejskiego w dolinie Isartal, wzdłuż jeziora Tegernsee w samo serce Alp. W Tyrolu trasa mija największe jezioro regionu, Achensee biegnie dalej doliną rzeki Inn do Wiesing. Trasa doskonale nadaje się dla amatorów i rodzin z dziećmi, gdyż nie ma na niej żadnych stromych podjazdów.

Z Bawarii do Tyrolu prowadzi także trasa Mozarta, łącząca najpiękniejsze pojezierza Ziemi Salzburskiej i Bawarii – jest ona doskonałą mieszanką atrakcji krajobrazowych, ruchu na powietrzu i podróży śladami Mozarta.

Szlaki dla rowerów górskich

Tyrol to jeden z czołowych regionów MTB w Europie. Trasy o łącznej długości 5.000 km wytyczone są na górskich halach i w górach. Niektóre kolejki linowe podwożą do wyżej położonych tras. W Tyrolu na rowerzystów czekają regiony wyspecjalizowane w przyjmowaniu miłośników MTB. Dotyczy to zarówno hoteli jak i propozycji wypraw, stacji obsługi, dostępności mapek i specjalnych ośrodków rowerowych. Są to okolice Alp Kitzbühelskich, Nauders – Reschenpass, dolina Ötztal, Serfaus / Fiss / Ladis, Silvretta / Paznaun, Stubaital / Wipptal i Tiroler Zugspitz Arena.

Bike Trail Tirol – wrażenia i przygody dla amatorów MTB

Atrakcyjna sieć tras dla miłośników rowerów górskich! Wyprawy są tak pomyślane, aby rowerzyści mogli indywidualnie zestawiać trasy, niezależnie od tego, czy chcą jeździć przez 1 czy 14 dni. Trasy dostosowane są przy tym do wszelkich poziomów umiejętności i kondycji: etapy dzienne różnią się długością i stopniem trudności, dlatego mogą je wybierać sportowcy i amatorzy wolniejszego tempa. Każdy może wybrać dowolny punkt startowy, a w większości przypadków także kierunek jazdy. Zaplanowane są również możliwości przesiadki na autobus lub kolej, tak samo jak noclegi w hotelach, zajazdach i schroniskach. 

12 regionów nastawionych jest na przyjmowanie miłośników rowerów górskich, co wyraża się w dostosowaniu oferty i usług do ich potrzeb. Wyprawy w towarzystwie zawodowców są zawsze wielkim przeżyciem! Znają oni drogi, których nie ma nawet na mapach, wiedzą skąd rozpościera się najpiękniejszy widok i bez trudu znajdują na życzenie sympatyczne schronisko na odpoczynek.p

 

Więcej informacji o trasach rowerowych w Austrii wg regionów::

www.austria.info

 

Więcej informacji o rowerach w Austrii:

www.austria.info

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.