Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Przypominamy o winiecie na rok 2015 w Austrii!

Ubiegłoroczna winieta straci swą ważność wraz z końcem stycznia. Dlatego wraz z 1. Lutego na szybie wszystkich kierowców poruszających się po austriackich autostradach i drogach ekspresowych powinna być przyklejona nowa winieta.

Wraz z początkiem przyszłego miesiąca, na przedniej szybie samochodu powinna się już pojawić nowa austriacka winieta o dźwięcznej nazwie „Azur”. Jest ona niezbędna do korzystania z austriackich dróg ekspresowych oraz autostrad, bez narażania kierowcy na karę za jej brak (tzw. Ersatzmautzahlung) w wysokości 120 euro. Obowiązek posiadania winiety dotyczy samochodów osobowych, motocykli oraz lekkich samochodów kempingowych.

Wraz z nowym rokiem opłaty drogowe zostały dopasowane do wskaźnika konsumenckiego (HVPI) a tym samym podniesione o 2,1% w stosunku do 2014 roku. Poniżej nowy taryfikator opłat drogowych:

 

Winieta 10-dniowa

Winieta 2-miesięczna

Winieta całoroczna

Motocykl

5,00 €

12,70 €

33,60 €

Samochody osobowe
oraz pojazdy do 3,5 t

8,70 €

25,30 €

84,40 €

 

Zabezpieczenia

Wszystkie rodzaje austriackich winiet są opatrzone dwuwymiarowym hologramem, jako zabezpieczeniem przed ewentualnymi próbami sfałszowania naklejek. Przy odpowiednim przechyleniu nowej winiety zobaczymy austriackiego orła oraz znaczek autostrady. Liczba „15” wskazuje na ważność winiety od 1. Grudnia 2014 do 31. Stycznia 2016. Na folii zobaczymy także krzyż w czarnym kolorze z dopiskiem oderwać i przykleić – ma to na celu wykluczenie ponownego użycia winiety.

Jak ją i gdzie ją przykleić można zobaczyć na filmiku udostępnionym przez ASFINAG.

 

 

Źródło: ASFINAG

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.