Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: 7 miejsc na piknik z niezapomnianymi widokami

Aby piknik był udany nie trzeba wiele – prócz smacznego jedzenia, niezbędne jest dobre miejsce. A jak jeszcze można nacieszyć oczy pięknymi widokami, więcej do szczęścia naprawdę wydaje się nie być potrzebne. Właśnie takie miejsca znajdziecie w tym poradniku.

Alp Sigel, Appenzell Innerrhoden

Start z Brülisau lub Wasserauen                                      

Z grani Alp Sigel można zobaczyć nawet Niemcy i Austrię, a przyjemną atmosferę dopełnia podzwanianie krowich dzwonków. Do tego urokliwego miejsca można dotrzeć kolejką linową przy Pfannenstiel (kilometr od Brülisau). Po dotarciu na górę od celu dzieli nas tylko pięć minut drogi. Godną polecenia jest również opcja dwugodzinnej wędrówki z Brülisau lub Wasserauen.

Rigi, Chäserenholz-Gruebi, Lucerna

Start z Rigi Kulm                       

Słyszałeś już kiedyś o Gruebi? Gruebi to najpiękniejsze miejsca na odpoczynek i zjedzenie posiłku w Szwajcarii. Dokładnie mówiąc, chodzi o zadaszone miejsca piknikowe, gdzie można wypocząć, co w szwajcarskim dialekcie znaczy właśnie grueben. Chäserenholz-Gruebi – zadaszone miejsce z paleniskiem – znajduje się 15 minut drogi w dół od szczytu Rigi Kulm, do którego można dotrzeć legendarnym wyciągiem zębatkowym.

Buchholz, Meilen, Zurych

Start z Vorderer Pfannenstiel

Z tego niesamowitego miejsca można cieszyć się widokiem na najwyższy szczyt w Prealpach Szwajcarskich Säntis oraz nieco niższe Tödi i Rigi. W dole zobaczymy iskrzącą się taflę jeziora, a po lewej wzniesienia Zuryskiego Oberlandu. Zaledwie kwadrans spacerkiem od parkingu pod Vorderen Pfannenstiel dzieli nas od tego pocztówkowego miejsca. Leśna ścieżka prowadzi do Buchholz, gdzie czekają różne miejsca piknikowe i paleniska.

Flurinaweg, Scuol, Gryzonia

Start z Motta Naluns                

Schellen-Ursli jest najpopularniejszą bajką dla dzieci w Szwajcarii. Siostra głównego bohatera – Flurina – nie jest już może aż tak znana, ale może pochwalić się, że trasa widokowa nosi jej imię. Trasę można pokonać w trzy godziny śledząc jednocześnie historię Fluriny ratującej dzikiego ptaszka. Miejsce piknikowe znajduje się dziesięć minut od stacji kolejowej Motta Naluns. Do celu zawiezie nas kolejka gondolowa Motta Naluns z Scuol lub wyciąg krzesełkowy z Ftan.

Riedgarten am Suonenweg, Valais

Start z Hohtenn                         

Witamy na Dzikim Zachodzie! Stepowa roślinność, kamienie, wiadukty kolejowe – brakuje tylko Indian. Stare koryta wodne, nazywane Suonen lub Bissen, które kiedyś transportowały wodę na suchą stronę góry, nadal wprawiają w zachwyt. Dwie godziny drogi od Hohtenn znajdziemy piękny punkt widokowy, gdzie można zorganizować piknik.

Cul du Nozan a Vaulion, Vaud

Start z Vaulion, centrum          

Góry, wioski i rzeka – wszystko zobaczymy właśnie tutaj. Z miejsca piknikowego rozpościera się widok na miejsce, z którego wypływa rzeka Nozon, oraz na wioskę Vaulion. Do celu dotrzemy właśnie z tej miejscowości, podążając 3,8-kilometrową trasą w stronę La Bréguettaz.

Monte Pravello, Tessyn

Start z Serpiano, Centro Benessere                                        

Sama nazwa tej liczącej 9,8 km trasy widokowej – Santiero Smeraldo, co można przetłumaczyć jako droga szmaragdowa – jest obiecująca. Wyprawę rozpoczynamy w Serpiano, by dotrzeć do najwyższego punktu – Monte Pravello, który leży już po włoskiej stronie granicy. Znajdziemy tam miejsce na piknik z widokiem na Mendrisiotto.

Photo of Säntis by Manfred Morgner (ka-em-zwei-ein) (selbst) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.