Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: 8 idealnych miejsc do kąpieli

Uwielbiasz spędzać czas nad wodą? Przedstawiamy osiem pięknych miejsc.

1. Jezioro górskie Schwarzsee (Fryburg)

Autor: Kmarka (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], Wikimedia 

 

CommonsLegenda głosi, że w tym jeziorze umył swoje nogi olbrzym, brudząc wodę. Stąd też wzięła się nazwa tego akwenu – Schwarzsee, co po polsku znaczy Czarny Jezioro. Z wysokości 1047 m n.p.m. rozciągają się piękne widoki na Alpy. Woda jeziora zawiera siarkę i dlatego od 200 lat jest używana do celów leczniczych. Schwarzsee jest również dobrą propozycją dla fanów rowerków wodnych – można ich tutaj znaleźć naprawdę sporo.

2. Jeziorko w Wildhaus, Toggenburg (St. Gallen)

By Adrian Michael (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

To maleńkie jezioro otoczone plażą wydaje się znajdować na końcu świata. Położone pomiędzy siedmioma szczytami pasma górskiego Churfirsten a Alpstein jest prawdziwą perełką, o której istnieniu nie wie zbyt wielu turystów. Można zorganizować tutaj grilla i cieszyć się wolnym czasem. Za dostęp do tej małej idylli trzeba zapłacić 5,50 franków (osoby dorosłe).

3. Kąpielisko w wiosce Pany, Prättigau (Gryzonia)

Jeżeli twierdzisz, że górskie jeziora są dla Ciebie za zimne, a mimo to nie chcesz rezygnować z przepięknych widoków, kąpielisko w wiosce Pany jest dla Ciebie stworzone. Tutaj możesz nacieszyć się cudowną panoramą – w końcu to jedno z najwyżej położonych kąpielisk w Alpach. To również świetne miejsce dla rodzin dziećmi. Prócz łąki, na której maluchy mogą się nieźle wyszaleć, można znaleźć także brodzik.

4. Lago Saoseo (Gryzonia)

Autor: Adrian Michael (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons

 

Mówi się, że wody jeziora Saoseo są bardziej niebieskie niż nieba w piękny letni dzień – i rzeczywiście jest w tym wiele prawdy. To miejsce wręcz magiczne, ukryte w zalesionej niecce na trasie między przełęczą Berninapass a Poschiavo. Być może sam szlak nie należy do najprostszych, ale taki cud natury jest warty każdego wysiłku. Najlepiej wyruszyć ze stacji samochodów pocztowych w Sfazu na wysokości 1622 metrów n.p.m.

5. Egelsee (Argowia)

By ErBaumann (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Egelsee jest niewielkie i przywodzi na myśl zaledwie sadzawkę, jednak na pewno warto się tam wybrać – pieszo lub rowerem. Opodal doliny Limmattal pośrodku bukowego lasu porastającego pagórki Heitersberg znajdziemy małą oazę, nad którą góruje 3-metrowa wieża do skoków. Nikogo pewnie nie zdziwi, że tak wyjątkowe miejsce otacza wiele legend. Według jednej z nich, na dnie jeziora znajdziemy ruiny starego rycerskiego zamku.

6. Zaciszne miejsce nad Jeziorem Zuryskim

Autor: HGolaszewska (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], Wikimedia Commons

 

Wydawać by się mogło, że nad Jeziorem Zuryskim trudno o trochę spokoju. Nic bardziej mylnego! Po prostu trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Do jednych ze spokojniejszym miejsc należy Kusenbad, nazywane przez miejscowych Chuesebädli. W pobliżu można również zjeść pyszny obiad.

7. Plaża opodal zamku Chillon nad Jeziorem Genewskim

By Zacharie Grossen (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Zaledwie kilka metrów od bajecznego zamku Chillon znajdziemy spokojne zejście do wody. Leżąc na plaży bądź smażąc kiełbaski można cieszyć oczy widokiem na posiadłość lub równie majestatyczne góry. Żwirowa plaża należy do zamku i została udostępniona dla odwiedzających. Od godziny 21:30 można zarezerwować to miejsce tylko dla siebie za 200 franków i spędzić iście królewski wieczór.

8. Rzeka Melezzo (Tessyn)

Autor: Alessandro Vecchi (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 

Rzeka Melezzo stała się szczególnie popularna dzięki naturystom, jednak pomiędzy gminami Intragna a Corcapolo, jak również Cavigliano i Verscio znajdziemy wiele ciekawych miejsc do kąpieli, które są bardzo rzadko uczęszczane. Ale uwaga – infrastruktura pozostawia tutaj wiele do życzenia, więc lepiej zaopatrzyć się w prowiant.

 

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.