Informacje oraz porady o pracy i życiu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Korek na autostradzie. Czy mogę wyjść się wysikać?

Przerwa na potrzeby fizjologiczne na autostradzie w Niemczech

Zakorkowana autostrada nie jest żadną nowością. Jednak co, jeśli akurat w tym momencie chce się skorzystać z toalety? Czy można swoje potrzeby załatwić po prostu obok auta?

Okres wakacji, to dla niektórych nerwowy czas, a szczególnie dla kierowców udających się na urlop. Jeśli podczas jazdy staniemy w korku, rośnie poziom stresu. Najgorsze co w tej sytuacji może jeszcze się pojawić, to nagłe potrzeby fizjologiczne.

Kategoryczny zakaz wychodzenia na jezdnię

Zasadniczo zabronione jest wchodzenie na autostradę w Niemczech. Niezależnie czy chcemy rozprostować nogi, stojąc w korku, czy załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, opuszczanie samochodu jest zabronione. Kto jednak mimo tego postanowi opuścić pojazd, może otrzymać grzywnę w wysokości… 10 euro.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy samochód się zepsuje. Wtedy należy opuścić pojazd i udać się za barierki ochronne.

Droga przerwa na siku

Kto, stojąc w korku opuści samochód, utrudni przejazd innym pojazdom, jeśli korek się nieco rozluźni i możliwa będzie dalsza jazda. Takie zachowanie może zostać uznane jako postój na autostradzie i według urzędowego katalogu grzywien kosztuje to 30 euro. Jeśli przerwa na siku trwa dłużej, przez co samochód blokuje inne pojazdy dłużej niż 3 minuty, uznawane jest to jako parkowanie na autostradzie, co wiąże się z grzywną w wysokości 70 euro.

Toaleta kieszonkowa

Będąc w Niemczech, musimy pamiętać, że sikanie w miejscach publicznych jest zabronione i w zależności od miasta i gminy różnie karane. Dotyczy to także pobocza jezdni. Potrzeba fizjologiczna nie jest bowiem nagłym przypadkiem.

Z reguły korki szybko się rozładowują, dzięki czemu można zjechać na najbliższy parking, aby skorzystać z toalety. Osoby, które wiedzą, że mają problemy z pęcherzem, zdaniem niemieckiego ustawodastwa powinny odpowiednio zaplanować podróż lub zastanowić się nad kupnem tzw. toalet kieszonkowych.  

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Choroba podczas długo wyczekiwanego urlopu to koszmar każdego pracownika. Jeśli jednak już zachorujesz podczas urlopu, powinienesz jak najszybciej uzyskać zaświadczenie

Temat przyjaznych urzędów skarbowych budzi pewne kontrowersje. Wizyty w urzędach skarbowych kojarzą się raczej z wizytą u dentysty niż

Okazuje się, że wszystko zależy od tego, gdzie studiujemy. W aglomeracjach miejskich oraz miastach uniwersyteckich takich jak Heidelberg, Jena

Każda osoba będąca w legalnym stosunku pracy w Niemczech ma prawo do urlopu. Z ilu dni wolnego może

Zobacz jeszcze to!