Jest drogo, a będzie drożej! Drożeją warzywa w Szwajcarii

Deszczowa pogoda zepsuła nie tylko wakacyjne plany, ale i uderzyła w zbiory warzyw w Szwajcarii. Ceny już rosną.

Deszczowa pogoda to jeden, a gradobicia i nawałnice to drugi powód dla którego wkrótce wzrosną ceny warzyw w Szwajcarii. W związku z niepogodą rolnicy nie mogą zasiać pól pod drugi zbiór. Co więcej, deszczowa wiosna i początek lata spowodały, że warzywa gorzej rosły.

Zdaniem Szwajcarskiego Związku Producentów Warzyw, skutki niepogody będą odczuwalne aż do wiosny przyszłego roku. Ceny w sklepach już rosną, bowiem szwajcarscy rolnicy nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości warzyw. Sieci sklepów muszą je importować, co generuje dodatkowe koszty. Zdaniem producentów warzyw pokryją je klienci po prostu płacąc więcej przy sklepowej kasie.

Źródło: Blick

Reklama
Udostępnij:

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Generalne zgromadzenie Europejskiej Unii Nadawców (EBU) w Genewie zdecydowało, że Izrael może wziąć udział w 70. Konkursie Piosenki Eurowizji w

Przejścia graniczne z Austrią, Niemcami i Francją zostaną otwarte już 15 czerwca. Nie wiadomo co z granicą z Włochami. Rząd

Zobacz jeszcze to!
Reklama