Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wielkoformatowa instalacja z okazji stulecia ambasady Szwajcarii w Polsce

Ambasada Szwajcarii

„Przyjaźń na okrągło” - to hasło przyświecające obchodom stulecia Ambasady Szwajcarii w Polsce. Z tej okazji mieszkańcy Warszawy będą mogli zobaczyć wielkoformatową instalację, dynamicznie pokazującą flagi obu krajów. Zostanie ona odsłonięta 9 września. Instalację będzie można oglądać do połowy listopada.

Partnerstwo dla rozwoju

W czasie stu lat współpracy Szwajcaria zyskała renomę kraju innowacji, wysokich technologii i zrównoważonego rozwoju. Przyczyniła się do tego również działalność Ambasady, która niezmiennie, poprzez szereg inicjatyw, stwarza przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń na wielu płaszczyznach. Udział w tych przedsięwzięciach biorą zarówno naukowcy, przedsiębiorcy i eksperci z różnych branż, jak i przedstawiciele mediów, kultury, organizacji pozarządowych i władz. Dążenie do ugruntowania dobrej współpracy gospodarczej oraz chęć współtworzenia środowiska sprzyjającego rozwojowi innowacji i inwestycji wyraża się silną obecnością około 200 szwajcarskich firm na polskim rynku.

„Przyjaźń na okrągło» to hasło znakomicie oddające dialog i współpracę między Polską a Szwajcarią. Oba kraje łączą te same wartości – innowacje, technologia oraz działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej, a instalacja stworzona na obchody stulecia Ambasady przez Philippa Krebsa i Paula Reichardta jest ich odzwierciedleniem i reprezentuje szereg łączących nas cech. Symbolizuje radość, harmonię, ruch, spotkanie, przyjaźń i niespodziankę. Przypomina nam również, że „nosimy” te same kolory” – Jürg Burri, Ambasador Szwajcarii w Polsce.

„Instalacja świetnie oddaje sytuację szwajcarskich firm w Polsce, które mocno wrosły w polski krajobraz. Można śmiało powiedzieć, że firmy szwajcarskie zainwestowały w Polsce po to, by tu zostać. Świadczą o tym nie tylko transfer know-how i reinwestowane zyski, ale też dbałość o lokalne społeczności, w których firmy się znajdują, oraz o 65’000 pracowników, których tak bardzo cenią. Również polska kadra zarządzająca cieszy się dużym zaufaniem wśród szwajcarskich inwestorów – firmy są z reguły zarządzane przez Polaków” – Ulrich Schwendimann, Dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

Instalacja składa się z 96 wielkich balonów i ma wymiary 10 x 15 metrów. Dopełnieniem do symbolicznej liczby 100 są 4 jeszcze większe balony, które towarzyszyć będą instalacji. Połączenie dwóch flag, w które układają się balony, w jednym i tym samym dziele, ma na celu podkreślenie długotrwałej współpracy i przyjaźni. Za pośrednictwem interfejsu Wi-Fi obserwator ma możliwość wpływu na zmianę częstotliwości przechodzenia jednej flagi w drugą.

Autorami instalacji są polsko-szwajcarski artysta – Philipp Krebs, oraz jego wieloletni współpracownik Paul Reichardt, współtworzący FlyingWalls (www.flyingwalls.com).

Od świtu 9 września warszawiacy będą mogli oglądać najnowszą instalację, która pojawi się przed siedzibą Ambasady Szwajcarii. Wieczorem tego samego dnia odbędzie się uroczyste przyjęcie, podczas którego, w obecności Przewodniczących Parlamentarnych Grup Przyjaźni obu krajów, Ambasador Jürg Burri odsłoni instalację.

Patronami obchodów stulecia Ambasady Szwajcarii w Polsce jest osiem szwajcarskich firm zrzeszonych w Polsko-Szwajcarskiej Izbie Gospodarczej.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!