W zajęciach uczestniczą zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, licealiści i uczniowie szkół zawodowych. Ten rodzaj edukacji, mający na celu wyrównanie braków w nauce, wystartował niedawno, bo dopiero w tamtym roku.
Można śmiało powiedzieć, że szkoły te cieszą się coraz większą popularnością, gdyż w porównaniu z ubiegłym rokiem zanotowano o 18 tys. więcej zgłoszeń. Potwierdza to tylko skuteczność projektu, co twierdzi minister edukacji Heinz Faßmann.
Ten rodzaj nauki będzie trwał 2 tygodnie. Lekcje będą prowadzone w mniejszych grupach, od 8 do 15 osób.
W Wiedniu, Dolnej Austrii i Burgenlandzie termin początku zajęć może się różnić od innych miast, ponieważ we wspomnianych regionach zajęcia rozpoczęły się już od poniedziałku. Uczniowie z pozostałych regionów będą uczestniczyć w zajęciach dopiero tydzień później. Odbywają się one od 8 rano do godzin popołudniowych.
Starsi uczniowie mają przygotowany plan lekcji, podczas gdy młodsi będą ogólnie uczyć się różnych przedmiotów. Jak informuje ministerstwo edukacji, celem szkoły letniej jest przede wszystkim podniesienie świadomości językowej uczniów w zakresie języka niemieckiego, który jest obowiązującym językiem wykładowym.
Przestrzegane będą również przepisy sanitarne. Trzy razy w tygodniu będą przeprowadzane testy na koronawirusa. W sali uczniowie nie będą musieli założyć maseczki, jednak wychodząc poza klasę już tak.
Źródło: heute