Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szykują się kolejne zwolnienia?

Ford będzie zwalniać. Ile osób straci pracę w zakładach w Kolonii?

ford, fabryka samochodowa, produkcja samochodów, kolonia
Foto: freepik
Celem firmy jest "odchudzenie i zwiększenie wydajności". Amerykański producent samochodów Ford najwyraźniej planuje kolejne masowe redukcje zatrudnienia w kilku lokalizacjach w Unii Europejskiej. Dotyczy to również fabryki w Kolonii.

Zwolnienia w zakładach Forda

Złe wieści dla pracowników Forda. Załoga amerykańskiego potentata motoryzacyjnego otrzymała informację, że w Kolonii i w innych krajach Unii Europejskiej firma przeprowadzi program restrukturyzacji, co potwierdził Benjamin Gruschka, szef rady zakładowej Ford Europe. Celem jest „odchudzenie i zwiększenie wydajności”.

Według niego jest to czwarty program restrukturyzacji od 2018 roku, kiedy Ford zatrudniał w Kolonii prawie 20.000 pracowników (obecnie około 13.000). Ile osób straci pracę w niemieckich zakładach? Na ten moment firma nie chce mówić o dokładnych liczbach. Według rady zakładowej zarząd Forda ogłosi to dopiero pod koniec czerwca. .

Ford przechodzi przez trudną fazę. Producent samochodów zakończył m.in. produkcję popularnego modelu Fiesta. Co więcej, udział Forda w europejskim rynku samochodowym spadał na przestrzeni ostatnich lat. Część działu rozwoju przeniosła się do USA. Jednak dzięki inwestycji w wysokości prawie dwóch miliardów euro amerykańska grupa nadal koncentrowała się na swojej siedzibie w Kolonii. Lokalizacja ta obejmuje europejską siedzibę główną, a także produkcję.

Ford Explorer daje nadzieję

Pierwszy elektryczny Ford Explorer niedawno zjechał z linii produkcyjnej w Kolonii jako pojazd seryjny. Jest to pierwszy pojazd elektryczny produkowany przez Ford Europe, a producent wiele sobie po nim obiecuje. Drugi model elektrycznego samochodu ma pojawić się jeszcze w tym roku w fabryce. Zdolność produkcyjna dwóch modeli wyniesie w przyszłości do 250.000 pojazdów rocznie.

Oprócz Kolonii, Ford posiada również zakład w Saarlouis (Saara) w Niemczech. Produkcja samochodów zakończy się tam pod koniec 2025 roku – decyzję Ford podjął już jakiś czas temu. 

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.