Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Bezrobocie będzie nadal rosnąć

Najnowsza prognoza kwartalna Austriackiego Urzędu Pracy nie jest optymistyczna – stopa bezrobocia sięgnie z końcem bieżącego roku 9,1 procent, a w 2017 roku średnio 9,6 procent.

W czerwcowej prognozie sytuacja prezentowała się jeszcze gorzej – bezrobocie w 2016 roku miało wynieść 9,2 procent, zaś w 2017 – 10,1 procent. Specjaliści spodziewają się wzrostu zatrudnienia, które jednak nie sprawi, że stopa bezrobocia ulegnie zmniejszeniu.

Z danych AMS wynika, że wzrost liczby bezrobotnych w Austrii w roku 2016 nie będzie już tak drastyczny, co państwo zawdzięcza wzmożonej konsumpcji, reformie podatkowej oraz przyjmowaniu uchodźców. W bieżącym roku zwiększyła się także ilość ofert pracy. Eksperci przewidują, że w 2017 roku będzie ich jeszcze więcej, na co ma wpływ zatrudnienie osób starszych oraz kobiet, jak również migracja uchodźców oraz ich integracja na rynku pracy.

Zapotrzebowanie na pracowników w branży opieki zdrowotnej, jak i w sektorze „pozostałych usług przemysłowych“ i handlu nie osłabnie. Znacznie gorzej będzie wyglądać sytuacja osób poszukujących zatrudnienia w dziedzinach ze sztuką, rozrywką oraz wypoczynkiem.

Źródło: Heute

Photo by Herzi Pinki (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.