Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Bezrobotni olewają AMS. Najgorzej jest w…

Bezrobotni z Wiednia najczęściej nie wywiązują się z terminów narzuconych przez Austriacki Urząd Pracy AMS, ale to Salzburg wyciąga najwięcej konsekwencji z takiego zachowania.

W zeszłym roku bezrobotni z całej Austrii odmówili uczestnictwa w szkoleniach lub przyjęcia proponowanej pracy aż 14 260 razy, w wyniku czego pozbawiono ich zasiłku dla bezrobotnych. Na prowadzenie w tej niechlubnej klasyfikacji wysuwa się Wiedeń, gdzie takich przypadków było 3 371.

Pod względem procentowym to Salzburg najczęściej wstrzymał zasiłek z powodu braku współpracy z AMS – bezrobotni albo odrzucili ofertę pracy, albo nie spełnili określonych wymagań. Z danych opublikowanych przez gazetę Der Standard wynika, że propozycję pracy odrzuciło 3,97 procent wszystkich bezrobotnych.

Najwięcej sankcji z powodu nie wstawienia się w określonym przez AMS terminie odnotowano w Wiedniu. 9,76 procentom wszystkich poszukujących pracę nie wypłacono zasiłku z powodu niewstawienia się na wyznaczone spotkanie kontrolne. Odwrotną sytuację obserwujemy w Styrii, gdzie bezrobotni okazali się najbardziej zdyscyplinowani – tylko 4,13 procent z nich zaniedbało zaledwie jeden termin.

Członek Zarządu AMS, Johannes Kopf, potwierdza, że tradycyjnie najwięcej problemów z zachowaniem terminów w Wiedniu mają najmłodsi bezrobotni. To problem mentalności. Poza tym wiedeńskie AMS pracuje z wiążącymi terminami – nawet kursy są wiążące.

Na ilość zawieszonych zasiłków dla bezrobotnych wpływa ilość ofert pracy. Im jest ich więcej, tym więcej jest obowiązkowych terminów i tym częściej bezrobotni o nich zapominają, tłumaczy Kopf.

Źródło: Kurier

Photo by Günta (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 at (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/at/deed.en)], Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.