Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Elektroniczny policjant dla nietrzeźwych od 2017 roku!

Minister ds. Ruchu Drogowego Jörg Leichtfried zarządził wprowadzenie urządzeń Alkolock od 2017 roku. Ci elektroniczni policjanci mają pilnować już raz przyłapanych za jazdę pod wpływem alkoholu kierowców.

26 000 kierowców traci swoje prawo jazdy z powodu jazdy po pijanemu. Co czwarty z nich prowadzi dalej, a 4 000 osób po raz kolejny przyłapano na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu. Za pomocą urządzeń Alkolock austriacki Minister Transportu chce walczyć z tym problemem.  

Leichtfired potwierdził wprowadzenie nowego rozwiązania w prasie: „pierwsze systemy zastosujemy już w 2017 roku“. Polityk nie obawia się, że rozwiązanie pójdzie bardzo łatwo obejść.

Pomysł spotkał się z bardzo różnorodnym odbiorem kierowców. Jedni uważają, że to świetne rozwiązanie, inni natomiast, że to „kolejny krok w stronę przejęcia kontroli nad wszystkim.”

Przyłapani kierowcy będą mogli prowadzić samochód, jednak okres ograniczonego zaufania z Alkolockiem będzie trwał dwa razy dłużej niż w przypadku skonfiskowania prawa jazdy. Delikwenci będą musieli pokryć koszty rzędu 2 500 euro z własnej kieszeni. Do tego dochodzi 300 euro za montaż i demontaż urządzenia, oraz 100 euro za wystawienie nowego prawa jazdy. Poza tym  w dokumencie znajdzie się kod 69, który będzie informował o przypadku kierowcy. Alkolock odblokuje samochód, zezwalając na jego prowadzenie, jeżeli w oddechu kierowcy nie zostanie wykryta obecność alkoholu.

Udział w programie Alko-Lock jest dobrowolny. Ma on za zadanie pomóc kierowcom, którzy prowadzą samochód także służbowo.

Źródło: Heute

Photo by Wikipedia

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.