Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Klienci banków będą mieli lepiej

Austriackie banki muszą pomóc swoim klientom, którzy życzą sobie zmienić bank. Ich obowiązkiem jest przekazanie informacji na temat przelewów, zleceń stałych i poleceń zapłaty nowowybranej placówce.

Nowe regulacje dotyczące obowiązków banków podczas zmiany placówki przez ich klienta weszły w życie w sobotę. Ich celem jest zwiększenie konkurencji pomiędzy poszczególnymi instytucjami finansowymi.

Bezpłatna i prosta zmiana konta sprawi, że klienci będą w stanie bez problemu wybierać pomiędzy różnymi ofertami. Dotychczasowa perspektywa załatwiania wielu formalności zniechęcała niejednego, zmuszając go do korzystania z niesatysfakcjonujących go usług. Teraz wszelkie trudności przejmie bank.

Nowe regulacje stanowią część ustawy o rachunkach rozliczeniowych i są efektem przełożenia wytycznych Unii Europejskiej na prawo austriackie. Poza tym własny rachunek bankowy będzie mógł założyć każdy, kto przebywa na terenie Austrii zgodnie z prawem.

Źródło: Heute

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.