Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Kobieta musi oddać 6 300 zasiłku Kinderbetreuungsgeld!

Barbara D. musi oddać 6 300 świadczenia Kinderbetreuunngsgeld tylko dlatego, że ona i jej syn nie byli zameldowani pod tym samym adresem.

Jedno z czwórki dzieci Barbary D. cierpi na alergię na kurz. Z tego powodu kobieta wprowadziła się do domu swoich rodziców w 23. dzielnicy. Małżeństwo chciało zatrzymać swoje mieszkanie w 2. dzielnicy przez wzgląd na miejsce w żłóbku, dlatego każdy z małżonków został zameldowany pod innym adresem – Barbara D. w 23. dzielnicy, a jej mąż w 2.

Problemy zaczęły się w momencie, kiedy kobieta szukała miejsca w żłobku w Leopoldstadt dla 20-miesięcznego synka. „W MA 11 powiedzieli mi, że muszę przemeldować mojego syna, inaczej go nie przyjmą”, tłumaczy kobieta. Tak też zrobiła.

W marcu otrzymała pismo z Wiedeńskiej Okręgowej Kasy Chorych Wiener Gebietskrankenkasse (WGKK). „Muszę oddać 6.300 euro świadczenia Kinderbetreuungsgeld, ponieważ nie jestem zameldowana razem z moim synem. Nieważne, że razem mieszkamy”, mówi mieszkanka Wiednia. Sprawa trafiła do sądu, a kobieta musi spłacić kwotę w ratach.

Urzędnicy nie poczuwają się winy twierdząc, że w każdym z materiałów informacyjnych znajduje się zapis mówiący o tym, że wspólne miejsce zamieszkania jest podstawą do przyznania zasiłku. 

Kto ma w tym sporze rację? Zapraszamy do komentowania i głosowania w naszej ankiecie.

 

 

Źródło: Heute

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.