Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Koniec z klejeniem winiet w 2018 roku!

Kto będzie chciał nie będzie musiał przyklejać i drapać naklejek. Wraz z początkiem 2018 roku w Austrii winiety będą mogły być sprawdzane przy pomocy kamer, na podstawie tablic rejestracyjnych.

Tradycyjnie klejone na szybę winiety odchodzą do lamusa? Na to wygląda! Od 2018 w Austrii jako alternatywa do znanych wszystkim naklejek zostanie wprowadzona tzw. „winieta wideo” na bazie systemu ANPR. Będzie ją można zakupić on-line bez żadnych dodatkowych kosztów. Austriackie Ministerstwo Transportu uspokaja – nowe rozwiązanie nie ma na celu naliczania opłat drogowych od przejechanych kilometrów.

Kontrola wykupionych winiet ma się odbywać przy pomocy bramek, które obecnie służą do rozpoznawania winiet dla samochodów ciężarowych ale i wskazywania kierowców jadących bez naklejki. System w przyszłości ma określać czy dany kierowca winietę posiada czy też nie, na podstawie tablic rejestracyjnych.

Swojego zadowolenia z nowinki technicznej nie ukrywał minister transportu – Alois Stöger, który powiedział: Nowa, dodatkowa forma winiety będzie dużym udogodnieniem dla kierowców. Każdy kto z niej skorzysta nie będzie dłużej skazany na drapanie czy klejenie. Wygodniej będzie także obcokrajowcom, którzy nie będą musieli przystanąć na granicy by kupić naklejkę.”

Źródło: oe24.at
Foto: ASFiNAG

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.