Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Koniec ze strefami w komunikacji miejskiej!

Po 32 latach związek przedsiębiorstw komunikacyjnych Verkehrsverbung Ostregion (VOR) zlikwidował podział na strefy oraz karnety na przejazdy. Już od 6 lipca będą obowiązywały taryfy zależne od trasy. Poza tym VOR i Verkehrsverbund NÖ-Burgenland (VVNB) połączą siły. 

Ceny mają kształtować się według danej trasy od punktu A do B, a bilety będą ważne na wszystkie oferowane połączenia autobusowe i kolejowe.  

Związek przedsiębiorstw komunikacyjnych VOR wprowadził również obniżki dla emerytów oraz osób niepełnosprawnych, jak również bilety jednodniowe, które umożliwiają przejazd trasą dowolną ilość razy w jeden dzień – również z przerwami w podróży.

Od 6 lipca kupując bilety trzeba będzie zwrócić uwagę na miejsce rozpoczęcia swojej podróży oraz jej cel (we Wiedniu dostępnych będzie wiele opcji). Bilety czasowe czyli tzw. Zeitkarten będą obowiązywać w całym regionie wzdłuż danej trasy.

Tak „spersonalizowaną sieć“ będzie można bez problemu rozbudowywać. Dla jednych nowe rozwiązanie jest o wiele tańsze, dla innych – droższe. Szefostwo VOR w osobach Wolfganga Schrolla oraz Thomasa Bohrna jest jednak zdania, że poziom cenowy wcale się nie zmienił.

Stare karnety przejazdu będą obowiązywać do 31 grudnia, natomiast użytkownicy biletów czasowych będą mogli przejść na nowy system, jeżeli będzie to dla nich korzystniejsze.

 

Źródło: Heute

Photo by User:My Friend (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.