Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Mieszkaniowy problem Wiednia!

Czy z czasem zabraknie mieszkań w Wiedniu? Jak będzie wyglądała sytuacja w stolicy Austrii w przyszłości?

W Wiedniu żyje się najlepiej – twierdzą nie tylko mieszkańcy stolicy, ale również liczne przeprowadzone badania. Niewykluczone, że w przyszłości się to zmieni, ponieważ Wiedeń stale się rozrasta Od jakiegoś czasu eksperci przestrzegają przez brakiem mieszkań. Co gorsza, jak na razie sytuacja nie ulega poprawie. Czego należy jednak spodziewać się w przyszłości?

Jak wynika ze statystyk, w 2023 roku Wiedeń będzie liczył 2 miliony mieszkańców. To większy przyrost niż w innych miastach i regionach. Rocznie przybywa do stolicy Austrii ok. 17 000 nowych mieszkańców. Mieszkania są więc niezbędne.

Liczni eksperci od dłuższego czasu przestrzegają przed ich niewystarczającą ilością. Jak tłumaczy jeden z nich, „w przeciągu następnych 10-15 lat do Wiednia przybędzie 300 000 ludzi. Potrzeba dla nich 10 000 mieszkań rocznie.” Jak na razie wybudowano dopiero połowę.

Presja w Wiedniu powstaje z dwóch stron – to migracja z jednej i gospodarstwa domowe singli z drugiej strony. Liczba osób mieszkających w pojedynkę stale wzrasta, podobnie jak osób starszych. Zapotrzebowanie na mieszkania za 300-400 euro jest ogromne, a tych można na rynku nieruchomości ze świeczką szukać. Ich ceny z kolei nie idą w parze z zarobkami zainteresowanych. Błędne koło się zamyka. 

Padają konkretne pomysły ekspertów, jak rozwiązać ten wciąż rosnący problem. Poszerzenie miasta o przyległe regiony, niższe koszty budowy oraz adaptacja nieużywanych powierzchni biurowych to tylko niektóre z nich.

Źródło: news.at

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.