Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Najdłużej bez pracy pozostają bezrobotni w…

Gdzie najtrudniej podjąć na powrót pracę? Sprawdziliśmy!

Średni okres poszukiwania nowego zajęcia przez osobę bezrobotną w Austrii 134 dni (średnia krajowa). W poszczególnych krajach związkowych ten czas może być jednak krótszy bądź dłuższy. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Agenda Austria, najdłużej nowego zajęcia poszukują bezrobotni w Wiedniu. Powrót do pracy zajmuje im średnio aż 160 dni. Drugie miejsce w tej niechlubnej statystyce zajmuje Dolna Austria, gdzie czas poszukiwania nowej posady wynosi 142 dni. Na kolejnych miejscach znalazły się Burgenland i Karyntia z 128 dniami. Nieco krócej na nowe zajęcia czekają bezrobotni w Styrii (120 dni), Górnej Austrii (114 dni) oraz w Vorarlberg (106 dni). Nie więcej niż średnio sto dni zajmuje powrót do aktywności zawodowej w Salzburgu (99 dni) oraz w Tyrolu (92 dni).

Dlaczego w stolicy kraju czas oczekiwania na nową posadę jest tak długi? Ekspert Agenda Austria – Michael Christl, wskazuje na łamach Die Presse, że czynnikiem decydującym jest tutaj stosunek wakatów do bezrobotnych. W Wiedniu na średnio 5,5 wakatu przypada 100 poszukujących pracy. Średnia krajowa wynosi z kolei 16,7. Najlepiej pod tym względem jest w Górnej Austrii oraz Salzburgu, gdzie na jednego bezrobotnego przypada aż 40 wolnych posad.

Do wyżej wspomnianych danych należy podchodzić z ostrożnością, bowiem nie każdy bezrobotny jest idealnym kandydatem do obsadzenia danego stanowiska. Bezrobotny kucharz nie może przecież podjąć pracy jako specjalista IT – wyjaśnia Christl cytowany przez Die Presse.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.