Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Najważniejsze daty w roku szkolnym 2016/17

Koniec wakacji dla uczniów w Wiedniu, Dolnej Austrii i Burgenland tuż, tuż. W przyszłym tygodniu to właśnie w tych krajach związkowych zabrzmi pierwszy dzwonek, natomiast 12 września szkoły zapełnią się również w pozostałych częściach kraju.

Niektóre dni wolne szkoła może ułożyć w taki sposób, by uczniowie mogli cieszyć się dłuższą przerwą w nauce. Oto najważniejsze daty:

26 października (środa) – święto narodowe. W Vorarlbergu łączy się z feriami jesiennymi, które potrwają od 17 do 31 października.

1 i 2 listopada (wtorek i środa) – Wszystkich Świętych i Zaduszki. Poniedziałek 31 października został ogłoszony dniem wolnym w szkołach w Wiedniu, Górnej Austrii i Salzburgu. Długi weekend potrwa zatem od soboty do środy.

8 grudnia (czwartek) – święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. W Dolnej i Górnej Austrii oraz w Salzburgu następujący po święcie piątek ogłoszono dniem wolnym od szkoły.

24 grudnia (sobota) – Wigilia,  1 stycznia (niedziela) – Nowy Rok, 6 stycznia (piątek) – Trzech Króli. Ferie świąteczne potrwają w tym roku szkolnym do 9 stycznia.

Ferie semestralne: 6-11 lutego (Wiedeń, Dolna Austria), 13-18 lutego (Burgenland, Karyntia, Salzburg, Tyrol, Vorarlberg), 20-25 lutego (Górna Austria, Styria).

8-18 kwietnia – ferie wielkanocne.

1 maja (poniedziałek) – święto państwowe.

– Maturzyści będą wylewać swoje poty od 3 do 12 maja.

25 maja (czwartek) – Wniebowstąpienie. Piątek wolny we wszystkich krajach związkowych prócz Górnej Austrii, Vorarlbergu i Salzburga.

3-6 czerwca – wolne (Zielone Świątki).

15 czerwca (czwartek) – Boże Ciało. Wolnym piątkiem mogą cieszyć się uczniowie w Burgenlandzie, Karyntii, Styrii i Tyrolu.

wakacje letnie: od 30 czerwca do 4 września – Wiedeń, Dolna Austria, Burgenland, od 7 lipca do 11 września – pozostałe kraje związkowe.

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.