Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Uwaga!

Austria: Nowy sposób oszustów. Wykorzystują logo ÖGK

oszustwa, ÖGK, Österreichische Gesundheitskasse
Zdjęcie: freepik
Oszuści nieustannie znajdują nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy od swoich ofiar. Najnowszy to niemal autentyczny e-mail z logo ÖGK (Österreichische Gesundheitskasse - Austriacka Kasa Zdrowia). Przestępcy wabją swoje ofiary na strony internetowe zwrotem na ponad 150 euro.

Ubezpieczeni w Austrii otrzymują fałszywe maile

Osoby ubezpieczone składają rachunki za usługi lekarskie lub terapeutyczne w kasie zdrowia, by otrzymać częściową lub pełną refundację. Tą biurokratyczną ścieżkę oszuści wykorzystują i zalewają pacjentów fałszywymi e-mailami. Napisane jest w nim: “Ihre Rückerstattung in der Höhe von 150,95 Euro ist online möglich – klicken Sie hier!”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: “Możesz odebrać refundację w wysokości 150,95 euro online – kliknij tutaj!”

ӦGK apeluje o ignorowanie wiadomości

Jedno kliknięcie może przynieść wiele szkód, ponieważ aktywuje złośliwe oprogramowanie. W ten sposób przestępcy pozyskują dane osobowe. Austriacka Kasa Zdrowia ӦGK apeluje do ubezpieczonych, aby nie odpowiadali na te wiadomości i nie ujawniali danych.

Źródło: orf

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.