Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Problemy z windami w Wiedniu!

Na placu Stephansplatz można zjechać do stacji metra tylko jedną windą. Koszt nowej szacuje się na dwa mln. euro – za wiele jak na Wiedeńskie Linie.

Stacja metra Stephansplatz należy do jednej z najczęściej uczęszczanych, tymczasem można na nią zjechać tylko jedną windą. Dla osób, które nie mogą skorzystać z jeżdżących schodów, to istna próba cierpliwości. Istnieje również obawa, że jedyna winda ulegnie awarii, a wtedy niektórzy pasażerowie zostaną dosłownie uwięzieni pod ziemią.

Przebudowa placu Stephansplatz planowana jest na 2017 rok. Będzie to jedyna możliwość na wybudowanie drugiego szybu windowego, ponieważ ustalono zakaz inwestycji budowlanych w tym miejscu przez najbliższe dziesięć lat.

Dyskusje nad nową windą trwają od dłuższego czasu. Problem stanowi przede wszystkim wybór dogodnego miejsca. Ustalono, że pod ziemię będzie można zjechać z placu na Goldschmiedgasse, tuż obok Haas-Haus, w którym mieści się dotychczasowa winda.

Koszt inwestycji szacuje się na dwa miliony euro – za wiele dla Wiedeńskich Linii. Rzecznik tłumaczy, że to „zbyt duże koszty w porównaniu z wykorzystaniem.” Jego zdaniem częste przeglądy techniczne oraz monitorowanie stanu windy online wystarczy. Zawsze istnieje też możliwość skorzystania z innej stacji.

Źródło: Kurier

Photo by Greymouser (Own work) [CC BY-SA 3.0 at (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/at/deed.en)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.