Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Urzędnicy muszą pracować mniej?

Wyrok Trybunału Administracyjnego rozpętał burzę wokół urzędników państwowych.

Urzędnicy nic nie robią – taki stereotyp pracowników urzędowych utarł się w Austrii. I choć poszkodowani robią, co mogą, by to przekonanie zmienić, ich starania nie mają siły przebicia. Tym razem wyrok Trybunału Administracyjnego rozpętał burzę, dając krytykom pracy urzędników nowe powody do ich krytykowania. Zgodnie z decyzją sądu, urzędnik państwowy może zjeść swoje drugie śniadanie podczas pracy. Znaczy to tyle, że urzędnicy mogą cieszyć się płatną przerwą na drugie śniadanie oraz 37,5 godz. pracy miesięcznie.

Powodem całego zamieszania jest skarga wniesiona przez pracownika poczty z wieloletnim stażem, który nie potrafił zrozumieć, dlaczego ma marnować swoją przerwę, czyli przysługujący mu czas wolny, na spożywanie drugiego śniadania. Trybunał Administracyjny przyznał mu rację. Mimo że wyrok odbił się szerokim echem, w gruncie rzeczy nie jest żadną nowością, ponieważ takie rozwiązanie praktykuje się bardzo często. Teraz po prostu zostało dozwolone prawnie.

Cóż, z całą pewnością nie wpłynie to pozytywnie na postrzeganie pracy urzędników. Zacytujmy na koniec fragment satyry „MA 2412” – „Proszę o ciszę, panowie urzędnicy odpoczywają po przerwie.”

Źródło: oe24

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.