Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria w czołówce pod względem postępu społecznego

Dzięki odnawialnym zasobom energii Austria również w tym roku znalazła się na 13. miejscu w rankingu Social Progress Index.

Kraje północne, takie jak Finlandia, Kanada i Dania znowu na prowadzeniu. Tymczasem Austria utrzymuje swoją 13. pozycję, a tuż za nią plasują się Japonia i Niemcy. Zapunktowały przede wszystkim odnawialne zródła energii, natomiast w zakresie kształcenia, tolerancji i równych szans dla wszystkich, Austria ma nad czym pracować. Postęp społeczny wzrósł jednak na całym świecie.

Wskaźnik jest obliczany na podstawie 50 czynników w trzech grupach. Pierwsza z nich koncentruje się na ludzkich potrzebach, biorąc pod uwagę m.in. dostęp do wody pitnej oraz powierzchni mieszkalnej. Pod tym względem Austria znajduje się na szóstym miejscu. W kategorii „Fundamenty dobrobytu” Austrii udało się zdobyć 12. miejsce, natomiast w kategorii „Możliwości awansu społecznego i wolności osobiste” – 17. miejsce.

17. miejsce bierze się ze złych wyników w zakresie „Edukacji“, „Tolerancji“ względem migrantów i „Równych szans” – gorszymi możliwościami dla kobiet.

Od czasu ostatniego badania średnia 133 ocenianych państw wzrosła. Wyżywienie, podstawowa opieka medyczna oraz dostęp do edukacji uległy znacznej poprawie. Do największych problemów w dalszym ciągu należą tolerancja i inkluzja, a także niewystarczające prawa osobiste oraz zanieczyszczanie środowiska.

Ponad 50 procent osób poniżej 25 roku życia wciąż żyje bez dostępu do podstawowej opieki medycznej, czystej wody oraz nie ma zapewnionych potrzeb bezpieczeństwa, wolności osobistej oraz tolerancji.

Źródło: kurier.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.