Austriacka kawiarnia do kawy dodaje… szlafrok!

Temat kryzysu energetycznego nie ustaje. Przedsiębiorcy szukają oszczędności oraz rozwiązań na zatrzymanie swoich klientów. W wiedeńskich kawiarniach szlafroki będą ogrzewać gości.

W samym środku kryzysu energetycznego właściciel kawiarni Berndt Querfeld postanowił całkowicie zrezygnować z ogrzewania. Od teraz w kawiarniach „Café Landtmann”, „Café Museum” i „Das Bootshaus” nad Dunajem w 22 dzielnicy będą gościom rozdawane nie tylko koce i poncz, ale również szlafroki. Querfeld opowiada, że pomysł narodził się podczas przypadkowego spotkania z kierowniczką sprzedaży Vossen Sabine Pillinger.

Kawiarnia zawsze była na czasie i od dawna stawia na dobro środowiska. Oświetlenie stanowią diody LED. Dodatkowo w celu oszczędności energii, 50% światła zewnętrznego kawiarni zostanie wyłączone.

A co z higieną?

Od teraz w kawiarni „Café Landtmann” do dyspozycji gości jest 50 płaszczy. Po każdym użyciu lądują w pralce. Querfeld jest pełen wiary, że goście przyjmą ten pomysł.

Czerwone szlafroki jak na razie można tylko wypożyczyć, ale ze względu na częste zapytania, wkrótce można będzie zakupić.

 

Foto: Facebook/Café Landtmann

Reklama
Udostępnij:

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Niemieckie koleje są jednym z największych pracodawców w kraju. Tylko w 2018 roku szeregi DB ma zasilić aż

Pomoc dla osób bezrobotnych w Austrii zostanie wydłużona. Do końca roku każda osoba bez zatrudnienia ma otrzymać o

Zobacz jeszcze to!
Reklama